Amerykańska armia z kolejnym skandalem. Oszukano wielu internautów

E-sport
Amerykańska armia z kolejnym skandalem. Oszukano wielu internautów
fot. PAP
U.S. Army z kolejną wpadką w internecie.

Zgodnie z informacjami udostępnionymi na blogu o nazwie Kotaku, poświęconemu tematyce gier komputerowych, U.S. Army naciągała internautów publikując fałszywe promocje i wyłudzając od nich dane osobowe. To nie pierwszy raz, gdy amerykańska armia wywołała podobny skandal w internecie.

Wszystko zaczęło się w momencie, gdy na kanale U.S. Army na platformie streamingowej Twitch pojawił się konkurs, w którym rzekomo można było wygrać kontroler Xbox Elite Series 2. Po kliknięciu w link internauci byli jednak przenoszeni na stronę z formularzami rekrutującymi do wojska, nie mającymi nic wspólnego z zapowiadaną loterią. W dodatku formularze wymagały od nich podania danych osobowych, które w normalnych warunkach powinny być przecież chronione.

 

Szaleństwo! Gracz wydał pół miliona złotych, by zmienić wygląd broni

 

Fałszywy konkurs naruszał tym samym przepisy prawne dotyczące tego typu inicjatyw, co rzecz jasna znalazło odzwierciedlenie w oburzeniu graczy. Wystarczy tylko pomyśleć, co stałoby się, gdyby dane w podobny sposób próbowała uzyskać np. osoba prywatna.

 

- W oparciu o warunki świadczonych przez nas usług, wszystkie akcje promocyjne na Twitchu muszą odpowiadać regulaminowi. Promocja przygotowana przez kanał U.S. Army nie spełniała wymaganych przepisów, w związku z czym zażądaliśmy jej natychmiastowego usunięcia - napisano w oficjalnym oświadczeniu Twitcha.

 

Amerykańska armia już wcześniej dała się we znaki internautom, między innymi wówczas, gdy administratorzy cenzurowali pytania od widzów podczas otwartego czatu i masowo banowali (wykluczali z rozmowy) osoby zadające niewygodne dla nich pytania.

 

Oglądaj w akcji najlepszych esportowców na świecie. Śledź polskie i międzynarodowe rozgrywki w League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy FIFA 20. Dowiedz się więcej dzięki programom, w którym eksperci rozłożą na czynniki pierwsze wszystkie najważniejsze wydarzenia ze świata esportu. Bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi, dzięki rzetelnym recenzjom sprzętu i gadżetów. Baw się, oglądając programy rozrywkowe z gwiazdami internetu, kultowe seriale anime, czy talk-show z udziałem twórców gier. Włącz Polsat Games i zobacz, co jest grane!

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie