Fortuna 1 Liga: Pechowy gol w końcówce! Chojniczanka przegrała z Wartą

Mateusz Kuzimski otworzył wynik meczu efektownym trafieniem.

Chojniczanka Chojnice przegrała z Wartą Poznań 1:2 w spotkaniu 33. kolejki Fortuna 1 Ligi. Piłkarze z Chojnic już wcześniej stracili szansę na utrzymanie w pierwszej lidze, a Warta na bezpośredni awans do ekstraklasy.

Obie ekipy nie wspominały dobrze poprzedniej serii spotkań. Chojniczanka przegrała 1:3 z Zagłębiem Sosnowiec, tracąc trzy gole w końcówce meczu. Taki wynik oznaczał dla podopiecznych Zbigniewa Smółki pożegnanie z Fortuna 1 Ligą. Piłkarze z Chojnic nie mieli już możliwości opuszczenia przedostatniego miejsca w tabeli. Warta straciła bramkę i dwa punkty w doliczonym czasie gry spotkania z GKS Tychy (2:2). Piłkarze Piotra Tworka nie mieli już szans na bezpośredni awans do ekstraklasy i o miejsce w elicie powalczą w barażach.

Fortuna 1 Liga: Wielka radość piłkarzy Stali po awansie! (WIDEO)

W pierwszym kwadransie starcia w Chojnicach aktywniejsi byli piłkarze Warty, później jednak do głosu próbowali dojść gospodarze. Efektem ich zabiegów była bramka zdobyta w 26. minucie. Piłkę z głębi pola podał Oskar Paprzycki, a Mateusz Kuzimski wybiegł zza pleców obrońców i uderzył sytuacyjnie, z powietrza, na dalszy słupek bramki gości.

Piłkarze Chojniczanki cieszyli się z prowadzenia przez dziesięć minut. Po szybkiej akcji drużyny z Poznania, Michał Jakóbowski wycofał piłkę z prawej strony. Kilku zawodników nie zdołało jej przechwycić, ale wbiegający w pole karne Jakub Kiełb uderzył z linii szesnastu metrów i precyzyjnym strzałem pokonał Radosława Janukiewicza.

Na początku drugiej połowy więcej działo się pod bramką gospodarzy. Strzelał Krzysztof Danielewicz, w 58. minucie Janukiewicz obronił nogami uderzenie Mariusza Rybickiego, a kilka minut później bramkarz Chojniczanki znów wyszedł zwycięsko z pojedynku z Rybickim.

W odpowiedzi gola mógł strzelić Tomasz Mikołajczak, ale piłkę po jego strzale głową wybił z linii bramkowej Łukasz Spławski. Z kolei w 74. minucie Robert Ziętarski nie wykorzystał prezentu od bramkarza Warty.

W końcówce aktywniejsi byli piłkarze z Poznania, którzy zdołali rozstrzygnąć tę konfrontację w ostatnich minutach. Po strzale Adriana Laskowskiego piłka trafiła w słupek bramki gospodarzy, odbiła się od placów leżącego na ziemi bramkarza i wpadła do siatki.

Chojniczanka Chojnice – Warta Poznań 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Mateusz Kuzimski (26), 1:1 Jakub Kiełb (36), 1:2 Radosław Janukiewicz (88samobójcza).

Żółte kartki: Mateusz Bartosiak (Chojniczanka), Robert Janicki, Łukasz Spławski, Michał Jakóbowski, Mateusz Kupczak (Warta).

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).