Michał Mieszko Gogol: Będzie wysoki poziom i... dobra zabawa (WIDEO)

Siatkówka
Michał Mieszko Gogol: Będzie wysoki poziom i... dobra zabawa (WIDEO)
fot. Materiały prasowe
Najważniejsze jest, by zagrać dla kibiców i sponsorów - mówi trener PGE Skry Bełchatów

Za niespełna tydzień w Krakowie wystartuje cykl turniejów PreZero Grand Prix, w których udział wezmą zespoły PlusLigi, TAURON Ligi i TAURON 1. Ligi. Rywalizować będą na piasku, w czteroosobowych drużynach. Trener PGE Skry Bełchatów Michał Mieszko Gogol zapowiada, że jego siatkarze zamierzają dać sporo radości kibicom, ale postarają się zagrać na jak najwyższym poziomie. (wideo: PGE Skra Bełchatów)

- Przede wszystkim spodziewam się wysokiego i wyrównanego poziomu. Nie wiadomo jeszcze jacy zawodnicy zagrają, jakie składy wystawia kluby. Wszyscy jesteśmy w połowie przygotowań do sezonu, ale przede wszystkim ma to być duża gratka dla kibiców. Będą mogli zobaczyć, jak zawodnicy z siatkówki halowej ruszają się na piasku. To nie takie łatwe, wielu graczy ma z tym problem. Ale są tez tacy, którzy na piachu czują się jak ryba w wodzie, radzą sobie świetnie ze skakaniem, z koordynacją. Najważniejsze jednak jest to, by dać radość kibicom. Ligowa siatkówka była przez pięć miesięcy zamrożona, więc chcemy zagrać dla kibiców i dla sponsorów. Nie wiem, czy stać nas będzie na wygranie tego turnieju, ale podchodzimy do niego profesjonalnie i na tyle poważnie, na ile będzie nas w tym momencie stać. Myślę, że wystawimy ciekawą drużynę i warto będzie nas oglądać - powiedział trener PGE Skry.

 

ZOBACZ TAKŻE: Poznaliśmy terminarz meczów polskich siatkarzy na IO w Tokio!

 

Gogol odniósł się też do warunków, w jakich jego drużyna przygotowuje się do sezonu.

 

- Podczas pandemii koronawirusa wprowadzono wiele ograniczeń, choćby w podróżowaniu. Sprowadzenie z Iranu Milada Ebadipoura był 

poważnym przedsięwzięciem, ale trzech obcokrajowców jest już z nami. Czekamy na kolejnych trzech, w ciągu dziesięciu dni powinni już dołączyć do drużyny - powiedział szkoleniowiec, przypominając, że wciąż z ekipą nie ma m.in. dwóch amerykańskich siatkarzy – Tylora Sandera i Jenningsa Franciskovica. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Mecze reprezentacji Polski siatkarzy: Terminarz i plan transmisji

 

PreZero Grand Prix wystartuje w przyszły weekend w Krakowie, gdzie zagra osiem drużyn męskich i cztery żeńskie. Bełchatowscy siatkarze trafili do grupy C, która swoje spotkania rozegra 2 sierpnia w Warszawie, a ich rywalami będą Indykpol AZS Olsztyn, Ślepsk Malow Suwałki i KRISPOL Września. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do turnieju finałowego, który odbędzie się 8 i 9 sierpnia w Gdańsku.

 

Zawodnicy będą rywalizować na plaży, ale według zasad z halowej siatkówki. Każdy zespół będzie składał się nie z dwóch, jak w siatkówce plażowej, ale z czterech zawodników.

 

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie