MP w tenisie: Pogromca Hurkacza odpadł w ćwierćfinale. Znamy finalistki

Maks Kaśnikowski dał w Bytomiu sygnał, że dołącza do tenisowej czołówki w Polsce

Maks Kaśnikowski, sprawca największej niespodzianki w 94. mistrzostwach Polski w tenisie nie zdobędzie medalu turnieju rozgrywanego w Bytomiu. W rozpoczętym w piątek, a dokończonym w sobotę ćwierćfinale, pogromca Huberta Hurkacza przegrał w z Piotrem Gryńkowskim 6:7(5), 6:2, 4:6. W niedzielnym finale rywalizacji pań spotkają się najwyżej rozstawione Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch.

W drugiej rundzie 94. mistrzostw Polski Kaśnikowski zadziwił tenisową publiczność w Polsce. Grając bez kompleksów, bez respektu dla 29. zawodnika rankingu ATP, wyeliminował numer jeden bytomskiego turnieju Huberta Hurkacza. Szybko podniosły się głosy, że siedemnastolatek może pójść za ciosem i zdobyć kolejny w przeciągu dwóch tygodni tytuł. Tuż przed mistrzostwami Polski seniorów, Kaśnikowski zdobył bowiem mistrzostwo Polski juniorów.

Plany młodemu zawodnikowi pokrzyżował Piotr Gryńkowski. Co prawda ostatni ćwierćfinał nie rozpoczął się po jego myśli, bo przegrał pierwszego gema, ale z uwagi na złe warunki atmosferyczne postanowiono przerwać mecz i dokończyć go w sobotę. Rywalizacja była zacięta, pierwszy set zakończył się po tie breaku, w drugim lepszy był Kaśnikowski, ale w decydującej partii chyba dało o sobie znać zmęczenie wyczerpująca walką z Hurkaczem. Siedemnastolatek ugrał cztery gemy, ale do półfinału awansował jego rywal.

W półfinale Gryńkowski, który jest jedynym w czołowej czwórce nierozstawionym graczem, spotka się z turniejową "trójką" Kacprem Żukiem. W drugiej parze o finał powalczą grający z "dwójką"  Kamil Majchrzak i Daniel Michalski, rozstawiony z numerem 4.

W rywalizacji  pań w sobotę wyłoniono finalistki. Najwyżej rozstawiona Katarzyna Kawa pokonała 7:6(4), 6:0 Katarzynę Piter - numer 4 turnieju, później grająca w Bytomiu z "dwójką Magdalena Fręch, zwyciężyła Anastasiyę Shoshynę (5) 6:3, 6:2. Obie finalistki podczas 94. mistrzostw Polski nie przegrały jeszcze ani jednego seta.

Finał rywalizacji kobiet rozpocznie się o godzinie 10:00. Zwyciężczyni zawodów wzbogaci się o 27 tysięcy złotych, przegrana w otrzyma 14 tysięcy. Transmisja meczu w Polsacie Sport Extra.