Wybrano najlepszych piłkarzy ręcznych w plebiscycie IHF

Piłka ręczna
Wybrano najlepszych piłkarzy ręcznych w plebiscycie IHF
fot. Cyfrasport
Stine Bredal Oftedal i Niklas Landin najlepszymi piłkarzami ręcznymi 2019 roku.

Norweżka Stine Bredal Oftedal i Duńczyk Niklas Landin zostali najlepszymi piłkarzami ręcznymi 2019 roku w plebiscycie międzynarodowej federacji (IHF) – poinformowano w sobotę w komunikacie. Oboje po raz pierwszy w karierze zostali w ten sposób uhonorowani.

Jak zaznaczono, Bredal Oftedal i Landina, kapitanów swych reprezentacji, doceniono za występy w kadrze narodowej, ale i klubach – odpowiednio – Gyoeri Audi ETO KC i THW Kiel.

 

Węgierski zespół, w składzie z norweską środkową rozgrywającą, po raz trzeci z rzędu triumfował w Lidze Mistrzyń. Z kolei w mistrzostwach świata Norweżki zajęły czwarte miejsce.

 

Reprezentacja Polski zagra z "dziką kartą" na MŚ w piłce ręcznej!

 

Natomiast duński bramkarz Landin przyczynił się do zdobycia mistrzostwa globu. Z THW Kiel zaś sięgnął po tytuł w rozgrywkach Bundesligi, skróconych z powodu pandemii koronawirusa. Wywalczył też Puchar EHF.

 

Najlepszymi trenerami wybrano Duńczyka Nikolaja Jacobsena (za pracę z kadrą Danii i – do końca sezonu 2018/19 z niemieckim Rhein-Neckar Loewen) i Francuza Emmanuela Mayonnade (szkoleniowiec Holenderek i Metz).

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie