Arkadiusz Milik z kolejnym golem w Serie A. Wygrana Napoli z Udinese (WIDEO)

Radość piłkarzy Napoli po golu Arkadiusza Milika.

SSC Napoli pokonało 2:1 Udinese w niedzielnym meczu Serie A. Gola na 1:1 tuż po wejściu na murawę strzelił Arkadiusz Milik.

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi gospodarzy, ale to goście niespodziewanie wyszli na prowadzenie przy pierwszej groźniejszej kontrze. W 22. minucie kompletnie niepilnowany z prawej strony był Rodrigo de Paul, który wykorzystał dogranie z boku boiska i pewnym uderzeniem pokonał Davida Ospinę.

Radość gości trwała jednak zaledwie kilka minut. Milik, który w 31. minucie wszedł na boisko w miejsce kontuzjowanego Driesa Mertensa, w pierwszym kontakcie z piłką zdobył bramkę. Z prawej strony futbolówkę dośrodkował Fabian Ruiz, a Polak przytomnie zachował się w polu karnym i strzelił swojego 11. gola w obecnym sezonie Serie A.

W drugiej połowie od początki inicjatywę mieli wicemistrzowie Włoch. W 60. minucie byli o krok od wyjścia na prowadzenie. Potężne uderzenie z linii pola karnego oddał Piotr Zieliński, ale piłka odbita przez golkipera Udinese trafiła w poprzeczkę. W 70. minucie groźnie odpowiedzieli goście. Niepewne zachowanie w obronie defensorów Napoli prawie wykorzystał Kevin Lasagna, jednak mocne uderzenie kapitana Udinese efektownie obronił Ospina.

Choć w ostatnich minutach swoich szans szukali między innymi Mario Rui czy Lorenzo Insigne, nie udało im się pokonać dobrze interweniującego Juana Musso. W 84. minucie goście byli o krok od strzelenia drugiego gola. Z bliskiej odległości strzelił de Paul, ale w ostatniej chwili piłkę zmierzającą do bramki wybił Kalidou Koulibaly. Stoper zrobił to na tyle szczęśliwie, że futbolówka trafiła w poprzeczkę, a następnie prosto w ręce Ospiny.

Gdy wydawało się, że Napoli i Udinese podzielą się punktami, w 95. minucie gospodarze strzelili gola na wagę trzech punktów. W okolicy pola karnego piłkę przejął Matteo Politano i potężnym uderzeniem z lewej nogi pokonał golkipera ekipy gości. Dla bocznego napastnika było to pierwsze trafienie w barwach Napoli, do którego trafił z Interu Mediolan.

SSC Napoli - Udinese 2:1 (1:1)
Bramki: Milik 31, Politano 95 - De Paul 22

Mecze Serie A można oglądać na kanałach Eleven Sports.