Karol Kłos o zabawie integracyjnej na zgrupowaniu: Uśmiałem się do łez

Siatkówka
Karol Kłos o zabawie integracyjnej na zgrupowaniu: Uśmiałem się do łez
fot. Cyfrasport
Karol Kłos o zabawie integracyjnej na zgrupowaniu: Uśmiałem się do łez

Polscy siatkarze zakończyli drugie zgrupowanie w Spale, które – podobnie jak pierwsze – było nastawione na integrację zawodników. Środkowy Karol Kłos zdradził szczegóły obozu i opowiedział o zabawie, przy której "ubawił się do łez".

- Podzieliliśmy się na dwie drużyny. Każda wystawiała zawodnika, który miał zasłonięte oczy. Nasz statystyk wyrzucał dwie szpady, a pozostali musieli ich na nie naprowadzić. Później walczyli ze sobą po ciemku – opowiadał na kanale Betclic Polska.

 

W czasie lipcowego zgrupowania trener Vital Heynen zaskoczył swoich zawodników i zlecił im własnoręczne przygotowanie harmonogramu szkolenia.

 

- W piętnaście minut ułożyliśmy plan na cały obóz. Rzadko się zdarza, by trener oddawał to w ręce zawodników - przyznał Kłos, który mocno liczy na to, że igrzyska olimpijskie odbędą się w przyszłym roku.

 

- Trzymam mocno za to kciuki, bo za kilka lat będę starym dziadem i mogę się nie załapać – śmiał się.

 

Zobacz także: Poznaliśmy terminarz meczów polskich siatkarzy na IO w Tokio!

 

W kolejnym sezonie siatkarz po raz dziesiąty zagra w barwach PGE Skry Brełchatów, z którą zdobył między innymi trzy tytuły mistrza kraju i srebro Ligi Mistrzów.

 

- Były propozycje z innych klubów w Polsce, ale jako że nie mam menedżera, nikt z zagranicy się nie odzywał. Środkowi w naszym kraju mają nie najgorzej, polskich środkowych się szuka i ceni. Jest gdzie grać na wysokim poziomie – ocenił.

 

W najbliższą środę i czwartek Kłos razem z innymi siatkarzami rozegra dwa mecze towarzyskie przeciwko reprezentacji Niemiec. Spotkania odbędą się w Zielonej Górze.

AgB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze