Magdalena Fręch mistrzynią Polski w tenisie

Magdalena Fręch pewnie pokonała Katarzynę Kawę.

Magdalena Fręch została indywidualną mistrzynią Polski w tenisie. Pochodząca z Łodzi zawodniczka okazała się lepsza od wyżej notowanej Katarzyny Kawy. Dla Fręch jest to trzeci indywidualny tytuł.

Obie zawodniczki były najwyżej rozstawionymi w turnieju. Zarówno Kawie, jak i Fręch udało się przejść do fianłu bez straty seta. Trudno więc było wskazać wyraźną faworytkę niedzielnej rywalizacji.

Na początku pierwszego seta pojedynek był wyrównany. Potem na prowadzenie wyszła zajmująca 125. miejsce w rankingu WTA Kawa, która miała nawet piłki setowe przy stanie 5:3. Ostatecznie jej rywalce udało się odwrócić losy rywalizacji w pierwszym secie. Fręch wygrywała kolejne gemy, by finalnie wygrać seta 7:5.

Drugiego seta zajmująca 169. miejsce w rankingu WTA Fręch zaczęła od prowadzenia 2:0. Kawa próbowała gonić wynik, jednak 23-letnia zawodniczka z Łodzi bezpiecznie dowiozła przewagę do końca pojedynku. Drugą odsłonę wygrała 6:3 i sięgnęła po swoje trzeci indywidualne mistrzostwo Polski w tenisie.