Srecko Lisinac opowiedział o tym, jak przechodził koronawirusa. "Straciłem zmysł na 20 dni!"

Siatkówka
Srecko Lisinac opowiedział o tym, jak przechodził koronawirusa. "Straciłem zmysł na 20 dni!"
fot. Cyfrasport
Srecko Lisinac nie przeszedł koronawirusa zupełnie bezobjawowo.

Srecko Lisinac jest jednym z siatkarzy, którzy nie uchronili się przed koronawirusem. Były zawodnik PGE Skry Bełchatów w "Prawdzie Siatki" opowiedział o tym, z jakimi objawami zmagał się w trakcie choroby.

Sezon 2019/2020 zakończył się przedwcześnie przez wybuch pandemii koronawirusa. Jednymi z pierwszych, którzy odczuli skutki na własnej skórze, byli siatkarze ligi włoskiej. 9 kwietnia SuperLega została oficjalnie zakończona.

 

Zawodnicy, podobnie jak pozostali mieszkańcy Italii, musieli rozpocząć kwarantannę. Wśród nich był Lisinac, który nie zdołał uniknąć zakażenia. Dopiero w połowie lipca środkowy mógł swobodnie wydostać się z domu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Włoskie rozgrywki siatkarskie zakończone!

 

- Po 80 dniach na kwarantannie w 2020 roku wyjście z domu smakuje bardzo dobrze. Jestem teraz z Marko Podrascaninem i wspólnie spędzamy jedyny dzień urlopu w tym roku. Od jutra zaczynamy treningi i będziemy robić to, co kochamy - powiedział w "Prawdzie Siatki".

 

Serb opowiedział, że nie przeszedł zakażenia zupełnie bezobjawowo.

 

- Dzięki Bogu nie miałem ciężkich symptomów, ale miałem gorączkę 37,3 stopnia, ból głowy i straciłem węch. Nie czułem nic przez dwa czy trzy dni. Potem nie bolała mnie już głowa ani nie miałem gorączki, ale cały czas miałem problemy z czuciem, które wróciło dopiero po 20 dniach - opisał.

 

Lisinac nie był jedynym reprezentantem Serbii, który zakaził się koronawirusem. W podobnej sytuacji znaleźli się również Marko Podrascanin, Aleksandar Atanasijević, Drazen Luburić oraz drugi trener kadry Igor Zakić.

 

Siatkarze Itasu Trentino rozpoczęli już przygotowania do sezonu. Do zespołu stopniowo dołączają kolejni zawodnicy. W nadchodzącym tygodniu z drużyną mają zacząć pracować także serbscy środkowi.

 

 

Fragment "Prawdy Siatki" w załączonym materiale wideo.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze