Zofia Klepacka mistrzynią Polski w klasie RS:X. Ósmy raz z rzędu

Inne
Zofia Klepacka mistrzynią Polski w klasie RS:X. Ósmy raz z rzędu
fot. PAP
Zofia Klepacka została mistrzynią Polski w klasie RS:X ósmy raz z rzędu

Zofia Klepacka z Legii Warszawa została mistrzynią Polski w windsurfingowej klasie RS:X. To ósmy z rzędu tytuł brązowej medalistki olimpijskiej z Londynu z 2012 roku. W niedzielę w Sopocie nie było wiatru, zawody ograniczyły się więc tylko do sobotnich wyścigów. Na poniedziałek i wtorek zaplanowano starty mężczyzn.

Pogoda nie rozpieszczała uczestników mistrzostw Polski w olimpijskiej klasie RS:X, które odbywają się nietypowo w środku lata w ramach zawodów o Puchar Prezydenta Sopotu, a nie jak zazwyczaj, na początku września w Górkach Zachodnich w Gdańsku.

 

Ze względu na słaby wiatr udało się rozegrać w sobotę tylko trzy wyścigi, natomiast w niedzielę zawodniczki nie stanęły na starcie. Klepacka dwa razy pierwsza dopłynęła do mety i zapewniła sobie ósmy z rzędu złoty medal.

 

- Szkoda, że nie udało się rozegrać w niedzielę żadnego wyścigu. W Sopocie było piękne słońce, ale zupełnie nie wiało, zatem zamiast ścigania było plażowanie. Z kolei w sobotę odbyły się trzy wyścigi w słabym wietrze o sile 4-5 węzłów. W każdych mistrzostwach, w których brałam udział, zarówno wśród seniorek jak i juniorek, i to nie tylko w klasie RS:X, ale wcześniej także w Mistralu i Aloha, zawsze zajmowałam pierwsze miejsce – przyznała 36-letnia żeglarka.

 

ZOBACZ TAKŻE: XV LOTOS Nord Cup Gdańsk 2020: Rekordowe regaty za nami

 

Kolejne miejsca na podium zajęły reprezentantki SKŻ Ergo Hestia Sopot Karolina Lipińska i Maja Dziarnowska, a w gronie młodzieżowców najlepsza okazała się ich klubowa koleżanka Lidia Sulikowska. Z kolei mistrzami Polski juniorów zostali Anna Igielska (Gdański Klub Żeglarski) i Kamil Manowiecki (SKŻ Ergo Hestia).

 

O medale rywalizowali także deskarze w klasie Raceboard. Zwyciężył Paweł Gardasiewicz (YKP Warszawa) przed Arturem Manelskim i Jakubem Nowakiem (obaj DKŻ Dobrzyń nad Wisłą).

 

W tych regatach ścigało się w sumie 37 zawodniczek i zawodników. W poniedziałek i we wtorek w Sopocie o prymat w kraju w klasie RS:X walczyć będą mężczyźni.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie