Gattuso: Piłkarze nie są robotami, stąd dziwne wyniki

„Piłkarze nie są robotami, stąd dziwne wyniki” – uważa trener Napoli Gennaro Gattuso. Prowadzony przez niego zespół, w składzie z Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim, zajmuje szóste miejsce we włoskiej ekstraklasie.

„Gra na pustych stadionach w połączeniu z bardzo napiętym kalendarzem meczów sprawia, że dziś piłka nożna to zupełnie inny sport” – powiedział Gattuso po niedzielnym zwycięstwie Napoli nad Udinese 2:1.

Jedną z bramek dla triumfatorów zdobył Milik w 31. minucie. O wygranej przesądził Matteo Politano w piątej minucie doliczonego czasu gry. Udinese prowadziło po golu Rodrigo De Paula w 22. minucie.

Mauricio Pochettino następcą Maurizio Sarriego w Juventusie?

„Nie powiem nic złego o swym zespole. Uzyskujemy dobre wyniki, nawet jeśli nie wszystko jest idealne. Piłkarze nie są robotami, stąd dziwne wyniki” – przekonuje Gattuso. Jego zdaniem, na obecną oceną zawodników trzeba spojrzeć z innej perspektywy.

Miesiąc temu drużyna z Neapolu pokonała rzutami karnymi lidera Serie A Juventus Turyn (rezerwowym był Wojciech Szczęsny) i sięgnęła po Puchar Włoch. W ten sposób zapewniła sobie miejsce w Lidze Europy. Teraz skupia się na końcówce rozgrywek ekstraklasy i przygotowaniach do rewanżu z Barceloną w 1/8 finału Ligi Mistrzów.