Milad Ebadipour: Pierwszy raz w życiu będę grał w siatkówkę plażową na poważnie

Siatkówka
Milad Ebadipour: Pierwszy raz w życiu będę grał w siatkówkę plażową na poważnie
Fot. Cyfrasport
Milad Ebadipour zagra w letniej PreZero Grand Prix.

Wszystkie mecze w telewizji, pula nagród wynosząca 150 tysięcy złotych, ale przede wszystkim powrót zamrożonej od marca siatkówki klubowej - to główne atuty plażowych rozgrywek PreZero Grand Prix. PGE Skra Bełchatów wystąpi w drugim turnieju eliminacyjnym, który odbędzie się w dniach 31 lipca - 1 sierpnia w Warszawie. - Muszę przyznać, że po raz pierwszy w życiu będę grał na poważnie w siatkówkę plażową - zaznaczył Milad Ebadipour, przyjmujący PGE Skry Bełchatów.

Rywalizacja na piasku rozpocznie się w najbliższy piątek w Krakowie, gdzie odbędzie się pierwszy turniej eliminacyjny. Bełchatowianie zagrają w drugim, który odbędzie się w kolejny weekend w Warszawie na obiektach Monta Beach Volley Club. Siatkarze Skry pokażą się na boiskach 2 sierpnia, a grupowymi rywalami zespołu trenera Michała Mieszko Gogola będą KRISPOL Września, Indykpol AZS Olsztyn i Ślepsk Malow Suwałki. Dwie najlepsze drużyny z tej grupy wywalczą awans do turnieju finałowego, który zaplanowany jest w dniach 7-9 sierpnia na plaży w Gdańsku Brzeźnie.

 

- Uważam te turnieje za najlepszy pomysł, bo na tym etapie gra na piasku jest dla nas po prostu bezpieczna. Jest to z reguły stały element przygotowań a sama idea jest interesująca. Muszę przyznać, że po raz pierwszy w życiu będę grał na poważnie w siatkówkę plażową, choć ona będzie nieco inna, bo przecież będziemy grali nie dwóch na dwóch, a czterech na czterech powiedział Ebadipour.

 

Zobacz także: Andrzej Wrona: Kadrowicze po "trudnym" sezonie reprezentacyjnym mają dostać wolne

 

Wszystkie mecze PreZero Grand Prix zostaną pokazane na antenie Polsatu Sport. Trener bełchatowskiej drużyny na razie nie zdradził jeszcze, kto będzie reprezentował PGE Skrę w turnieju, ale zapowiada, że kibice się nie zawiodą. - Na pewno fani siatkówki zobaczą kilku naszych znanych graczy - dodał Gogol.

NP, Polsat Sport, skra.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie