Utytułowana siatkarka plażowa zakończyła poszukiwanie partnerki do gry

Siatkówka
Utytułowana siatkarka plażowa zakończyła poszukiwanie partnerki do gry
fot. PAP
Kira Walkenhorst po ponad roku przerwy wróciła do gry w siatkówkę plażową.

Utytułowana niemiecka siatkarka plażowa Kira Walkenhorst w najbliższym czasie będzie tworzyć duet z Anną-Leną Gruene. Mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, która ma też w dorobku mistrzostwo świata i Europy, ostatnio szukała partnerki do gry...na Facebooku.

- Sekret wyjawiony. Anna-Lena Gruene dołączy do mnie w dwóch pozostałych turniejach kwalifikacyjnych mistrzostw Niemiec, które rozpoczną się - odpowiednio - 31 lipca i 14 sierpnia - napisała również na Facebooku 29-letnia Walkenhorst.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siłownia i... siatkówka plażowa. Jak wyglądają przygotowania Grupy Azoty ZAKSA?

 

Krajowy czempionat odbędzie się na początku września. Gruene jest aż o 11 lat młodsza od swojej nowej boiskowej partnerki.

 

Walkenhorst, która największe sukcesy odnosiła razem z Laurą Ludwig, ma za sobą wielomiesięczny rozbrat z siatkówką plażową. Na początku 2019 roku, w związku z przewlekłymi problemami zdrowotnymi, ogłosiła zakończenie kariery. Pierwotnie po jej wznowieniu miała startować razem z Melanie Gernert, ale ostatecznie nie doszło do tej współpracy.

 

- Najważniejszą sprawą jest dla mnie wreszcie znów stanąć na piasku i móc poruszać się bez bólu. Nie zamierzam z tego robić tajemnicy - oczywiście, że pod względem fizycznym jestem daleka od najlepszej formy - zaznaczyła doświadczona zawodniczka.

 

Ludwig po zakończeniu kariery przez Walkenhorst stworzyła duet z siatkarką polskiego pochodzenia Margaretą Kozuch, która ma za sobą wiele lat występów w halowej odmianie tego sportu. 

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze