Złota Piłka 2020 nie będzie przyznana! Złe wieści dla Roberta Lewandowskiego

Piłka nożna
Złota Piłka 2020 nie będzie przyznana! Złe wieści dla Roberta Lewandowskiego
fot. PAP
W tym roku francuski tygodnik "France Football" nie wręczy nagrody dla najlepszego piłkarza w 2020 roku.

W tym roku francuski tygodnik "France Football" nie wręczy nagrody dla najlepszego piłkarza w 2020 roku. Głównym argumentem takiej decyzji jest sytuacja spowodowana pandemią COVID-19. W związku z ograniczeniami i restrykcjami nie udało się spełnić podstawowych warunków, żeby w sposób uczciwych przyznać statuetkę.

Złota Piłka to dla piłkarzy najcenniejsza indywidualna nagroda, jaką można zdobyć. Po raz pierwszy od 1956 roku żaden z graczy nie sięgnie po to trofeum. Wyjątkowe okoliczności i światowy kryzys zmusiły władze wielu piłkarskich lig do zawieszenia rozgrywek. Niektóre nie zostały już wznowione, co w jasny sposób przekreśla szanse na uczciwą rywalizację i statystyczną ocenę.

 

Prezydent Boliwijskiej Federacji Piłki Nożnej zmarł na koronawirusa

 

Dodatkowym tłumaczeniem dla podjęcia takich kroków jest fakt, że wyboru najlepszego piłkarza w danym roku dokonuje 220 jurorów. W minionych miesiącach członkowie komisji byli jednak skupieni na innych kwestiach i nie mieli okazji jednakowo przyglądać się wszystkim potencjalnym kandydatom.

 

Taka sytuacja z pewnością nie jest na rękę Robertowi Lewandowskiemu, który rozgrywa fantastyczny sezon i przez wielu zagranicznych obserwatorów był stawiany w roli faworyta do zwycięstwa w plebiscycie.

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie