Dlaczego Lukas Kampa został w Jastrzębiu? "Za dobrze mi tu"

Siatkówka
Dlaczego Lukas Kampa został w Jastrzębiu? "Za dobrze mi tu"
fot. Cyfrasport
Lukas Kampa miał odejść z Jastrzębskiego Węgla, ale ostatecznie przedłużył kontrakt z klubem o jeden rok.

Mówiło się, że Lukas Kampa po sześciu latach opuści PlusLigę. Niemiecki rozgrywający zdecydował się jednak przedłużyć kontrakt z Jastrzębskim Węglem. W "Prawdzie Siatki" zdradził, dlaczego podjął taką decyzję.

Przed sezonem spekulowano, że Kampa po czterech latach może rozstać się z Jastrzębskim Węglem. Powodem miała być chęć powrotu do ojczyzny i poświęcenia się rodzinie. Ostatecznie reprezentant Niemiec przedłużył kontrakt z klubem o rok. Dlaczego podjął taką decyzję?

 

- Za dobrze mi tu - skwitował rozgrywający. - To prawda, że powiedziałem, że wracam do Niemiec, ale potem rozmawiałem z żoną i zdecydowaliśmy, że chyba mamy jeszcze rok. No chyba, że zostanę na zawsze - dodał z uśmiechem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Srecko Lisinac wskazał najlepszego rozgrywającego, z jakim grał. "Czułem, jakbyśmy grali razem całe życie"

 

 

Aktualnie zespół Jastrzębskiego Węgla jest w trakcie przygotowań do nadchodzącego sezonu. Kampa nie uczestniczy jednak w pełni w treningach, ponieważ jest po zabiegu barku. Lekarze pocztamskiego szpitala zrekonstruowali siatkarzowi uszkodzony „obrąbek stawowy”. W ostatnim sezonie ten uraz się pogłębił i w efekcie konieczna była ingerencja chirurgiczna.

 

- Ciężko mi powiedzieć, kiedy na sto procent wrócę do gry. Teraz mogę pracować na siłowni i wystawiać. Nie mogę jeszcze zagrywać i atakować. Jestem z drużyną, trenuję codziennie i czuję się bardzo dobrze. Jestem przekonany, że będę do dyspozycji już w pierwszej kolejce, ale nie wiem czy zagram - powiedział Kampa w "Poranku z Polsatem Sport".

 

 

Kampa jest zawodnikiem reprezentacji Niemiec, która zagra towarzysko w Zielonej Górze z Polską. Rozgrywający oczywiście nie wystąpi w tym meczu, ale możliwe, że pojawi się w hali.

 

34-latek jest podstawowym rozgrywającym zespołu. Wcześniej grał m.in. w Cerradzie Czarnych Radom, niemieckim VfB Friedrichshafen, włoskiej Modenie i rosyjskim zespole Biełogorie Biełgorod. W 2014 roku z reprezentacją swojego kraju wywalczył w katowickim Spodku brązowy medal mistrzostw świata. Został wtedy wybrany najlepszym rozgrywającym turnieju.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie