Prezes PZPS: Na tyle, na ile to możliwe, chcemy żeby w Łodzi pojawili się kibice

Siatkówka
Prezes PZPS: Na tyle, na ile to możliwe, chcemy żeby w Łodzi pojawili się kibice
CyfraSport
Czy kibice już niedługo wrócą na trybuny podczas meczów siatkarskich?

- Siatkówka bez kibiców jest smutna, ale potrzebna zawodnikom. Jesteśmy gotowi, aby wystąpić o imprezę masową w Łodzi - mówił w "Poranku z Polsatem Sport" prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk.

W ostatnich dniach głośno było na temat przypadku zakażenia koronawirusem u jednej z siatkarek ŁKS-u Commercecon Łódź. Prezes Kasprzyk zapewnił, że chora zawodniczka przechodzi kwarantannę, a jej klubowe koleżanki uzyskały wyniki ujemne testów na COVID-19. Zaznaczył również, że reprezentanci i reprezentantki wszystkich kadr narodowych są regularnie badani. 

 

- Wszystko idzie zgodnie z planem. Na wszystkich kadrach od tych najmłodszych, aż po drużyny seniorskie nie ma stwierdzonego przypadku zachorowania - mówił w "Poranku z Polsatem Sport" Jacek Kasprzyk. 

 

Poruszony został również temat uczestnictwa kibiców w meczach reprezentacji Polski. Prezes nie wykluczył, że w niedalekiej przyszłości będzie możliwość pojawienia się na trybunach określonej liczby fanów. 

 

- Na pewno w Zielonej Górze się nie uda. Siatkówka bez kibiców jest smutna, ale potrzebna dla zawodników. Jesteśmy gotowi, aby wystąpić z wnioskiem o organizację imprezy masowej w Łodzi. Jeżeli będzie zielone światło, może uda się wprowadzić jakichś kibiców - zaznaczył.

 

Przypomnijmy, że 22 i 23 lipca drużyna narodowa mężczyzn podejmie w Zielonej Górze reprezentację Niemiec. Do Łodzi siatkarze przeniosą się w niedzielę. 26 i 27 lipca czekają ich mecze z Estonią. Z kolei siatkarki 28 i 29 lipca również w Łodzi zagrają ze Szwajcarkami. 

 

Zobacz też: Milad Ebadiporu: Pierwszy raz w życiu będę grał w siatkówkę plażową na poważnie

 

Ze względu na pandemię obecny sezon zdecydowanie różni się od innych. Prezes Kasprzyk stara się jednak dostrzegać pozytywne aspekty zaistniałej sytuacji. 


- Ten sezon jest inny, gdyż nie ma tej imprezy docelowej. Nie ma presji, ale to dobrze. Wszyscy są szczęśliwi, gdyż mogli się spotkać na zgrupowaniach. Jesteśmy jedną z nielicznych federacji, która tak odważnie ruszyła z projektami i treningami. Wierzę, że ten bezstresowo przepracowany rok przybliży nas do grania o medale na największych imprezach. Jest to szczególnie ważne w kontekście naszych dziewczyn - wyjaśnił.

 

Całość w poniższym materiale wideo. 

 

 

MTu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze