To już niemal pewne. Nowy sezon PKO BP Ekstraklasy będzie krótszy

Piłka nożna
To już niemal pewne. Nowy sezon PKO BP Ekstraklasy będzie krótszy
Fot. CyfraSport
Format "ESA 37" wraz z nadejściem nowego sezonu prawdopodobnie przestanie funkcjonować.

Wszystko wskazuje na to, że w sezonie 2020/2021 PKO BP Ekstraklasy obejrzymy 30 kolejek, a nie jak dotąd 37. Jak podaje "Przegląd Sportowy" na tę decyzję wpłynęła pandemia koronawirusa oraz przełożone na przyszły rok mistrzostwa Europy.

Wymuszona przerwa w rozgrywkach 2019/2020 spowodowała opóźnienie zakończenia ligowych zmagań. W związku z tym nadchodzący sezon nie rozpocznie się zgodnie z planem. Zazwyczaj początek nowej kampanii następował w końcówce lipca. Tym razem liga najprawdopodobniej ruszy pod koniec sierpnia. Miesięczne opóźnienie powoduje brak wolnych terminów przed zbliżającym się Euro. Zatem konieczne wydaje się rozegranie mniejszej liczby spotkań. 

 

– Zaznaczam, że nie jest to jeszcze przesądzone, ale jest to najbardziej prawdopodobny i możliwy scenariusz. Drobne zmiany w tym projekcie mogą się jeszcze wydarzyć do końca tygodnia. W piątek jednak powinniśmy poznać ramowy terminarz spotkań ekstraklasy w sezonie 2020/21 - podkreślił prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki, cytowany przez "PS". 

 

Zobacz też: Podbeskidzie zbroi się przed ekstraklasą. Pierwszy transfer "Górali"

 

Niewykluczone, że zmiana ta wpłynie na finansowanie klubów przez nadawców telewizyjnych i sponsorów. Prezes Animucki potwierdził, że w tej sprawie trwają negocjacje. 

 

Przy układaniu nowego terminarza konieczne będzie uwzględnienie terminów FIFA i UEFA. Najbardziej prawdopodobny termin startu sezonu to weekend 21-23 sierpnia. Terminarz i regulamin rozgrywek zostanie przedstawiony Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej w piątek 21 lipca.

 

Po raz ostatni 30 kolejek w ekstraklasie oglądaliśmy w sezonie 2012/2013. System "ESA 37" funkcjonował dotąd przez siedem sezonów. 

MTu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze