Garrett Muagututia już w Polsce. Niedługo rozpocznie treningi

Siatkówka
Garrett Muagututia już w Polsce. Niedługo rozpocznie treningi
fot. PAP
Garrett Muagututia to nowy siatkarz Aluronu Virtu CMC Zawiercie.

Kluby siatkarskiej PlusLigi powróciły do treningów, w związku z czym kolejni obcokrajowcy przybywają do kraju, aby dołączyć do swoich drużyn. Jednym z nich jest przyjmujący reprezentacji Stanów Zjednoczonych Garrett Muagututia, który w środę przyleciał do Polski.

"Kiedy wy spaliście, my przyjmowaliśmy na warszawskim lotnisku Okęcie Garretta Muagututia. Przed nim ostatnie kilometry na trasie Warszawa-Zawiercie. Do zobaczenia Garrett!" – napisał klub Aluron Virtu CMC Zawiercie w mediach społecznościowych.

 

 

Amerykanin jest jednym z dziewięciu nowych zawodników, którymi będzie dysponował – również nowy w drużynie – trener Igor Kolaković. Skład klubu z Zawiercia zasilili również: Paweł Halaba, Patryk Niemiec, Michał Żurek, Dominik Depowski, Piotr Orczyk oraz obcokrajowcy: Argentyńczyk Maximiliano Cavanna, Brazylijczyk Flavio Gualberto i Macedończyk Gjorgi Gjorgiew.

 

Zobacz także: Sander w PlusLidze to transfer sezonu? Zagumny: Jeżeli mówimy o nazwisku, to tak

 

Drużyna Kolakovicia do treningów wróciła 6 lipca. Kilka dni wcześniej poinformowała z kolei o rozstaniu ze sponsorem tytularnym. Po blisko sześciu latach współpracy "Jurajskich Rycerzy" przestała wspierać firma Virtu.

 

Muagututia nie jest jedynym reprezentantem Stanów Zjednoczonych, który w kolejnym sezonie wyjdzie na parkiety PlusLigi. PGE Skra Bełchatów podpisała bowiem kontrakt z kolejnym przyjmującym USA Taylorem Sanderem, co określane jest jednym z największych hitów tegorocznego okienka transferowego.

AgB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze