Igor Angulo w Indiach. FC Goa nowym klubem Hiszpana

Piłka nożna
Igor Angulo w Indiach. FC Goa nowym klubem Hiszpana
fot. Cyfrasport
Nowy klub Igora Angulo to FC Goa z Indii.

Igor Angulo został nowym piłkarzem FC Goa. To klub z Indii, który parafował umowę z byłym już zawodnikiem Górnika Zabrze na okres dwunastu miesięcy.

Jeszcze przed zakończeniem minionego sezonu było jasne, że 36-letni hiszpański napastnik pożegna się z zabrzańskim klubem, w którym spędził cztery lata. W tym czasie przeżył ze śląskim zespołem awans do PKO Ekstraklasy, będąc królem strzelców Fortuna 1 Ligi. W najwyższej klasie rozgrywkowej powtórzył ten wyczyn w sezonie 2018/2019. W sumie zdobył dla Górnika 80 bramek w 138 meczach, będąc także kapitanem drużyny, tym samym zapisując swoje nazwisko grubą czcionką w historii klubu.

 

Zobacz także: PKO BP Ekstraklasa: Niebo płacze, bo Igor odchodzi! Górnik przegrał z Zagłębiem

 

Wychowanek Athletic Bilbao postanowił jednak zmienić otoczenie i po czterech latach w Zabrzu wybrał piłkarsko egzotyczny kierunek jakim są Indie. Angulo dołączył bowiem do ekipy FC Goa, której trenerem jest jego rodak - Juan Ferrando. W przeszłości barwy tego klubu reprezentowali m.in. Lucio oraz Robert Pires, natomiast trenerem był legendarny Zico.

 

W sezonie 2019/2020 FC Goa została pierwszą w historii drużyną z Indii, która zakwalifikowała się do azjatyckiej Ligi Mistrzów.

 

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie