Kontuzja Julii Nowickiej. Nie zagra w kolejnych sparingach

Siatkówka
Kontuzja Julii Nowickiej. Nie zagra w kolejnych sparingach
fot. Grot Budowlani Łódź
Rozgrywająca reprezentacji Polski Julia Nowicka.

Rozgrywająca Grot Budowlanych Łódź Julia Nowicka obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Szczyrku. To właśnie tam zawodniczka doznała kontuzji, łamiąc sobie palec. Uraz wykluczy Julię z gry na okres czterech tygodni.

- Środowy poranek nie należał do najprzyjemniejszych. Ze Szczyrku dotarła do mnie wiadomość o kontuzji Julii Nowickiej. Jest to zawodniczka z bardzo silnym charakterem i wierzę, że szybko wróci do gry. Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak trzymać za to mocno kciuki i życzyć jej zdrowia – powiedział prezes Marcin Chudzik.

 

- Niestety złamałam kciuka lewej dłoni. Jestem bardzo zła, bo ta kontuzja wykluczy mnie z odbijania piłki. Na szczęście mogę robić siłownię i treningi funkcjonalne, które pozwolą mi zachować to, co wypracowałam przez okres kadrowy. Staram się być dobrej myśli i zrobię wszystko, żeby wrócić na parkiet jak najszybciej – dodała zawodniczka.

 

 

Zobacz także: Julia Nowicka: Więcej wyciągniemy z meczów 3:2, niż szybkich 3:0

 

Jak poinformowała Polska Siatkówka na Twitterze, kontuzja nie jest związana z aktywnością siatkarską, tylko ze zdarzeniem losowym. "Sztab trenerski zdecyduje niebawem o dodatkowym powołaniu" - dodano.

Uraz wykluczy rozgrywającą reprezentacji Polski z kolejnych meczów towarzyskich, które Biało-Czerwone rozegrają ze Szwajcarkami. Mecze odbędą się 28 i 29 lipca w Łodzi.

AgB, Polsat Sport, Grot Budowlani Łódź

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze