Legia Warszawa ma nowego trenera! Czy wywalczy upragniony awans?

Siatkówka
Legia Warszawa ma nowego trenera! Czy wywalczy upragniony awans?
fot. MKS Ślepsk Malow Suwałki
Mateusz Mielnik pracował w ostatnich dwóch sezonach w MKS Ślepsk Malow Suwałki.

To z pewnością jeden z największych transferowych hitów w II lidze siatkarzy! Legia Warszawa poinformowała, że nowym trenerem drużyny został Mateusz Mielnik. Szkoleniowiec, który w ostatnim okresie pracował w MKS Ślepsk Malow Suwałki, ma poprowadzić ekipę ze stolicy do awansu do Tauron 1 Ligi.

Mielnik ma już doświadczenie w awansach – to on w 2019 roku wprowadził drużynę z Suwałk do PlusLigi. W debiutanckim sezonie Ślepska w ekstraklasie był natomiast asystentem trenera Andrzeja Kowala. W ubiegłym tygodniu klub z Suwałk poinformował o zakończeniu współpracy z Mielnikiem. Jak się okazało, 34-letni szkoleniowiec bardzo szybko znalazł nowego pracodawcę.

 

Zaskakujące rozstanie z trenerem w MKS Ślepsk Malow Suwałki

 

Jako zawodnik, Mielnik grał na pozycji rozgrywającego w drużynie BBTS Bielsko-Biała. Po skończeniu studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, odbył trenerski staż w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Później pracował w Wandzie Kraków, BBTS, AZS Częstochowa, NET Ostrołęka oraz we wspomnianym klubie z Suwałk.

 

 

Legia Warszawa to ośmiokrotny mistrz Polski w siatkówce. Ostatni triumf miał jednak miejsce ponad trzy dekady temu – w 1986 roku. W sezonie 1999/2000 drużyna po raz ostatni zagrała w ekstraklasie. Kolejną próbę odtworzenia siatkarskiej sekcji podjęto w 2014 roku, ale od tej pory Legia nie zdołała jeszcze awansować na zaplecze PlusLigi. Czy stołeczni siatkarze dokonają tej sztuki pod wodzą trenera Mielnika?

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie