Radomiak Radom może zagrać w PKO BP Ekstraklasie! Otrzymał licencję

Piłka nożna
Radomiak Radom może zagrać w PKO BP Ekstraklasie! Otrzymał licencję
Cyfrasport
Radomiak jednak z licencją na grę w Ekstraklasie!

Komisja odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła pozytywnie odwołanie Radomiaka Radom od decyzji nieprzyznającej licencji na udział w rozgrywkach Ekstraklasy na sezon 2020/2021.

W czerwcu ta sama komisja zdecydowała o nieprzyznaniu licencji na grę na najwyższym szczeblu dla radomskiego zespołu. W taki sposób argumentowała swoją decyzję:


"Komisja Licencyjna zdecydowała: nie przyznać licencji uprawniającej do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w związku z niespełnieniem kryteriów F.01, F.03, F.04, F.05 oraz licznych kryteriów Infrastrukturalnych Podręcznika. Klub nie przedstawił zbadanego sprawozdania finansowego wraz z raportem biegłego rewidenta, raportów biegłego rewidenta ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego zobowiązań w ramach kryterium F.03 i F.04 oraz prognozy finansowej"


Oznaczało to, że stadion miejski przy ul. Narutowicza nie spełniał wymagań dotyczących rozgrywek Ekstraklasy. Ponadto klub nie złożył stosownych sprawozdań na temat obecnych i przyszłych finansów klubu.

 

Czytaj także: Radomiak może mieć kłopot. Postępowanie dyscyplinarne PZPN


Podczas wczorajszego posiedzenia, komisja zmieniła zdanie i przyznała licencję Radomiakowi na udział w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2020/2021 na stadionie zastępczym. Radomscy piłkarze będą mogli grać na najwyższym poziomie rozgrywkowym, tylko jeśli ich mecze domowe będą rozgrywane na stadionie Legii w Warszawie. Ponadto "Zieloni" będą pod ciągłym nadzorem prawnym i finansowym władz PZPN-u.


Przypomnijmy, że Radomiak obecnie zajmuje 4. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi i w walce o ekstraklasę wystąpi się w barażach. Ich pierwszym przeciwnikiem będzie Miedź Legnica, którą podopieczni Dariusza Banasika pokonali w ostatnim spotkaniu 3:0.

pez

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze