Ricardo Lucarelli oficjalnie zawodnikiem Trentino Volley

Siatkówka
Ricardo Lucarelli oficjalnie zawodnikiem Trentino Volley
fot. Cyfrasport
Ricardo Lucarelli oficjalnie zawodnikiem Trentino Volley.

Przyjmujący reprezentacji Brazylii Ricardo Lucarelli został oficjalnie przedstawiony jako nowy zawodnik Trentino Volley. To jego pierwszy transfer poza ojczyznę.

- Wraz z przybyciem Lucarellego zamykamy nasze okienko transferowe.  Jeśli epidemia na to pozwoli, chcemy przeżyć wspaniały sezon, jako jedna z najmocniejszych drużyn włoskiej ligi. Chciałbym powitać naszego nowego zawodnika nie tylko w imieniu zarządu, ale także fanów, których wsparcia z pewnością nie zabraknie – mówił prezes klubu Diego Mosna.

 

- Moje marzenie stało się faktem. Nie mogę się doczekać, aż przybędę do Włoch. Na razie pozdrawiam z Brazylii – dodał przyjmujący.

 

 

Podpisanie kontraktu z włoskim klubem to pierwszy transfer 28-latka poza ojczyznę. Wcześniej bronił barw brazylijskich zespołów, z którymi wywalczył mistrzostwo i puchar kraju oraz trzy krążki Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej.

 

Zobacz także: Problemy w lidze włoskiej. Czy dojdzie do przełożenia rozgrywek?

 

Kolejny uczestnik Ligi Mistrzów

 

Trentino rozpoczęło już treningi bez Lucarellego, który utknął w ojczyźnie - w wyniku epidemii przekraczanie granicy zostało bowiem ograniczone. Jak podał zespół, Brazylijczyk dołączy do drużyny w sierpniu. Na pierwsze spotkania w klubie nie przyjechali także dwaj Serbowie: Srecko Lisinac i Marko Podrascanin, którzy w poprzednim miesiącu uzyskali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. 

 

Niedawno poinformowano, że nowy klub Lucarellego będzie czwartym uczestnikiem kolejnej siatkarskiej Ligi Mistrzów. Dołączy do Cucine Lube Civitanova, Sir Safety Perugia i Modena Volley.

AgB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze