Polska - Niemcy: Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Siatkówka wraca do hal! Towarzyskie spotkanie z Niemcami to pierwsza tegoroczna gra siatkarzy reprezentacji Polski. Jak zaprezentują się podopieczni Vitala Heynena? Relacja na żywo z meczu Polska – Niemcy na Polsatsport.pl od godziny 20.30.

Pandemia koronawirusa doprowadziła do odwołania tegorocznych turniejów reprezentacyjnych siatkarzy. Czołowe drużyny świata nie miały okazji zmierzyć się w tegorocznej edycji Ligi Narodów, a marzenia o olimpijskim starcie w Tokio trzeba było przełożyć na przyszły rok. W tym roku nie odbędzie się również XVIII edycja siatkarskiego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Udało się jedynie zorganizować mecze towarzyskie.

ZOBACZ TAKŻE: Czy uraz Jakuba Kochanowskiego jest poważny? Siatkarz skomentował absencję

 

Pierwsze oficjalne spotkania reprezentacji Polski siatkarzy w 2020 roku zostaną rozegrane w środę 22 i w czwartek 23 lipca w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Zielonej Górze. Już kilka dni później, w dniach 26–27 lipca (w niedzielę i w poniedziałek) biało-czerwoni zagrają w Sport Arenie w Łodzi z Estonią. Będą to jedyne mecze Polaków w tym sezonie. 

 

Mecze reprezentacji Polski siatkarzy: Terminarz i plan transmisji

 

Biało-czerwoni mają za sobą dwa zgrupowania w Spale. Pierwsze rozpoczęło się 1 czerwca, a drugie zakończyło w pierwszej połowie lipca. Dwie części zgrupowania były przedzielone odpoczynkiem, a zawodnicy spędzili w sumie niespełna miesiąc w spalskim COS. Czas ten nie był poświęcony jedynie na treningi, ale również na integracji drużyny.

 

W jakim składzie zagrają z Niemcami? Wiadomo, że w spotkaniach towarzyskich nie wystąpi Jakub Kochanowski, któremu dokucza ból barku. Zastąpi go Jan Nowakowski. Zabraknie również środkowego Mateusza Bieńka, który wciąż przechodzi rehabilitację po operacji kolana. W reprezentacji Niemiec nie zagra natomiast Lukas Kampa, który miał operowany bark.

 

Trener Heynen informował nas, że każdy pogra mniej lub więcej. Na pewno nikt nie zagra wszystkich spotkań od deski do deski, bo nikt nie jest na to gotowy fizycznie. Nie po to wszyscy trenujemy, by ktokolwiek obejrzał wszystkie mecze z kwadratu, czy w ogóle poza zespołem. Każdy zagra w miarę po równo, ale w jakich ustawieniach i w jakich składach dopiero się przekonamyzdradził rozgrywający reprezentacji Polski Fabian Drzyzga.

 

Z powodu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa spotkania w Zielonej Górze zostaną rozegrane bez udziału kibiców. Transmisja w Polsacie Sport.

 

 

Relacja na żywo z meczu Polska – Niemcy w środę 22 lipca od godziny 20.30 na Polsatsport.pl.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze