Stefano Pioli nadal trenerem AC Milan!

Piłka nożna
Stefano Pioli nadal trenerem AC Milan!
fot. PAP
Stefano Pioli przedłużył kontrakt z Milanem do 2022 roku.

"AC Milan ogłasza zawarcie porozumienia ze Stefano Piolim w sprawie przedłużenia kontraktu o dwa lata, którego ważność wygaśnie w czerwcu 2022 roku" - możemy przeczytać w komunikacie na oficjalnej stronie klubu. Ów wiadomość wywołała spore poruszenie we Włoszech.

Przeglądając włoskie media da się zauważyć, że informacja o przedłużeniu umowy Milanu z Piolim należy do tych najważniejszych. Nic dziwnego skoro szkoleniowiec rodem z Italii był już spakowany i lada moment miał zostać zwolniony z klubu. Na jego następce szykowany był już Ralf Rangnick, ale wobec dobrej postawy Rossonerich w ostatnich tygodniach, włodarze siedmiokrotnych zdobywców Pucharu Europy postanowili nie rozstawać się z dotychczasowym trenerem.

 

Nie tylko brak zwolnienia, ale przedłużenie umowy do 2022 roku to z pewnością spore zaskoczenie wśród wszystkich, którzy śledzili to, co dzieje się w czerwono-czarnej części Mediolanu.

 

- Miałem taką nadzieję i bardzo tego chciałem. Jestem szczęśliwy - powiedział w pierwszych słowach Pioli. - Zawsze rozmawiałem z Gazidisem (dyrektor sportowy przyp. red.). Odbyliśmy rozmowę w cztery oczy w marcu i wówczas zagwarantował mi, że żadne decyzje dotyczące mojej przyszłości nie zostały jeszcze podjęte i że mogę spokojnie dokończyć sezon. Byłem też w kontakcie z Maldinim i Massarą, ale to właśnie Gazidis często odwiedzał mnie w Milanello (ośrodek treningowy Milanu przyp. red.), dodając wsparcia i doceniając moją pracę. W poniedziałek wieczorem zadzwonił do mnie i definitywnie zadeklarował chęć przedłużenia kontraktu - przyznał Pioli, cytowany przez SkySports Italia.

 

Biorąc pod uwagę formę wszystkich zespołów Serie A z ostatnich dziesięciu spotkań, ekipa AC Milan plasuje się na drugim miejscu, ustępując jedynie Atalancie. Rossoneri zanotowali w tym czasie siedem zwycięstw, dwa remisy i ponieśli tylko jedną porażkę. Po 35 kolejkach awansowali na piąte miejsce w tabeli, notując trzy wygrane z rzędu. To przekonało włodarzy klubu do przedłużenia umowy.

 

- Nasza przyszłość ma miejsce tu i teraz. Musimy myśleć o trzech najbliższych spotkaniach. Jest jeszcze sporo do zrobienia. Mam dobre relacje z drużyną oraz kibicami. Ale tak było od samego początku, kiedy zacząłem pracę. W kolejnym sezonie oczekiwania będą olbrzymie, ale to samo dotyczy mnie i całej grupy zawodników - zaznaczył Pioli.

 

Zobacz także: Thiago Silva pożegnał się z Paryżem. Patryk Klimala na boisku, Marcin Bułka na ławce

 

Pochlebnie o Piolim wypowiedział się były legendarny piłkarz Milanu, a obecnie jeden z dyrektorów sportowych klubu - Paolo Maldini. - Stefano przyszedł do naszego zespołu w bardzo trudnym momencie. Zawsze go wspieraliśmy i wiedzieliśmy, że potrzeba czasu, aby jego praca przyniosła wymierne skutki. To właściwy człowiek na właściwym miejscu, którego filozofia spełnia nasze oczekiwania. Chcemy oglądać drużynę zwycięską, młodą i głodną sukcesów. Wizja Stefano to futbol oparty na entuzjazmie, nowoczesności i pasji - powiedział Maldini.

 

 

Na temat przedłużenia kontraktu Piolego z Milanem wypowiedział się na łamach gazety "Bild" także jeden ze współpracowników Ralfa Rangnicka, Marc Kosicke. - Milan i Ralf Rangnick doszli wspólnie do wniosku, że nie jest to odpowiedni moment na zmianę trenera. Drużyna pod wodzą Piolego zrobiła znaczący progres i notuje dobre rezultaty, więc postanowiono, że Ralf nie podejmie się żadnej roli w tym klubie - rzekł.

 

Pioli to 54-letni szkoleniowiec, który do Milanu trafił jesienią 2019 roku. Wcześniej pracował m.in. w Fiorentinie, Interze Mediolan i Lazio. Jako piłkarz grał m.in. w Juventusie, z którym sięgnął po mistrzostwo Włoch w sezonie 1985/1986, a rok wcześniej wygrał Puchar Europy.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie