Vital Heynen zdradził, czy uczył się języka polskiego w czasie przerwy

Siatkówka
Vital Heynen zdradził, czy uczył się języka polskiego w czasie przerwy
fot. Polsat Sport
Vital Heynen zdradził, czy uczył się języka polskiego w czasie przerwy.

Trener polskich siatkarzy Vital Heynen był gościem przedmeczowego studia, poprzedzającego spotkanie przeciwko reprezentacji Niemiec. Zdradził, jakiego języka uczył się w czasie długiej przerwy spowodowanej epidemią.

Marcin Lepa: Czy poczynił pan postępy w języku polskim w czasie tej długiej przerwy?

 

Vital Heynen: Jeśli mam być szczery, uczyłem się, ale języka włoskiego. Spędziłem nad nim bardzo dużo czasu. Cały czas obiecuję sobie, że muszę nauczyć się polskiego, sięgnąłem nawet ostatnio po książki.

 

Spędziliście razem dużo czasu, czego nie miała żadna inna reprezentacja w tym trudnym okresie. Myślę, że to musi zaprocentować. 

 

To był trudny czas, ale jednak fantastyczne doświadczenie dla każdego z nas i na pewno jesteśmy mocniejsi, bardziej scaleni jako drużyna. Na pewno nic nie straciliśmy. My i reprezentacja Niemiec być może jesteśmy jedynymi, którzy tak pracowali w ostatnim czasie. Na pewno ten okres przyniesie efekty i to już sukces, który udało się odnieść.

 

Zobacz także: Pierwszy punkt polskich siatkarzy w 2020 roku! Efektowny atak Macieja Muzaja (WIDEO)

 

Jaki jest pomysł na dwumecz z Niemcami?

 

Powiedziałem zawodnikom, że do 20.30 mogą robić, co chcą, mogą dalej się bawić. Natomiast później wychodzimy po to, by wygrać. Musimy być poważni, zagwarantować dobry poziom.

 

Do dyspozycji jest 14 zawodników…

 

Pomysł jest jasny. Polega na tym, by dać miejsce tym młodszym zawodnikom, bo to na nich będzie ciążyć presja. Dlatego w wyjściowym składzie znaleźli się Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal, czy Maciej Muzaj. Do tego doświadczenie w postaci Fabiana Drzyzgi. Po dwóch setach na boisko wyjdzie bardziej doświadczona grupa: Bartosz Bednorz, Wilfredo Leon, Bartosz Kurek, czy Grzegorz Łomacz. Pięciu zawodników w ogóle nie pojawi się na boisku, ale zaprezentują się w czwartek.

 

Całość w załączonym materiale wideo.

 

AgB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze