Znamy nową datę Memoriału Wagnera!

Siatkówka
Znamy nową datę Memoriału Wagnera!
Fot. Cyfrasport
XVIII edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w terminie 9-11 lipca 2021 roku w Krakowie.

Organizatorzy najlepszego siatkarskiego turnieju towarzyskiego na świecie informują, że XVIII edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w terminie 9-11 lipca 2021 roku w Krakowie. Będzie to generalny sprawdzian biało-czerwonych przed igrzyskami w Tokio. Polacy swój pierwszy mecz w Japonii rozegrają już 24 lipca 2021 roku.

Niestety, pandemia koronawirusa spowodowała, że świat sportu się zatrzymał. W związku z tym organizacja imprezy w oryginalnym kształcie i terminie stanęła pod znakiem zapytania.

 

– Chcieliśmy poczekać do ostatniego momentu, byliśmy gotowi na organizację naszej imprezy w ekspresowym tempie, szukaliśmy niestandardowych pomysłów – mówi Cezary Mróz, Wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – Uznaliśmy jednak, że w tym roku nie ma warunków, by impreza się odbyła. Bez wspaniałych polskich fanów Memoriał nie ma sensu, to oni są dla nas wielką motywacją i sprawiają, że impreza zyskała już markę w siatkarskim świecie. Wspólnie z naszym partnerem – miastem Kraków uznaliśmy, że nie będziemy szli na żadne kompromisy czy półśrodki, chcemy najlepszej możliwej imprezy dla naszych kibiców. Stąd nasza wspólna decyzja, by XVIII edycję przełożyć na przyszły rok, który znowu ma być rokiem olimpijskim – dodał.

 

Zobacz także: "Wskazanie składu polskich siatkarzy na igrzyska jest w tym momencie niemożliwe"

 

Przypomnijmy, że XVIII edycja Memoriału miała się odbyć w krakowskiej TAURON Arenie, w dniach 9-11 lipca 2020 roku. Polska, Argentyna, Iran oraz Tunezja – tak wyglądała lista uczestników. O zwycięstwo miały rywalizować cztery drużyny, które wywalczyły prawo do walki o mistrzostwo olimpijskie w Tokio. Po poprzedniej, niezwykle udanej edycji imprezy spodziewano się podobnego sukcesu, tym bardziej iż miał to być ostatni sprawdzian przed bojem o olimpijskie medale.

 

Przedstawiciele miasta Krakowa zadeklarowali gotowość i chęć zorganizowania Memoriału w 2021 roku. – Kraków zawsze z radością gości najlepszych, siatkarskich kibiców na świecie. Mamy nadzieję, że w nowym terminie nie będziemy już rozmawiali o pandemii, a skupimy się tylko na fantastycznych emocjach sportowych oraz naszym pięknym mieście – mówi Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. – Memoriał Wagnera już na stałe wpisał się w pejzaż wydarzeń sportowych w naszym mieście. W ostatniej edycji zebrał mnóstwo pochwał i chcemy, by już po raz szósty mieszkańcy i goście mieli okazję do wspaniałej zabawy i podziwiania na żywo mistrzów świata. Stąd decyzja o przełożeniu terminu o rok, tak, by można było cieszyć się turniejem w bezpieczniejszych czasach – zakończył.

 

Fundacja Wagnera informuje również, że kibice, którzy zdecydują się zostawić kupione już wejściówki na Memoriał, będą mogli z nich korzystać w nowym terminie w 2021 roku.

NP, Polsat Sport, Biuro Prasowe
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie