24. edycja Projektu Wojownik. "Sztuki walki układają półki w głowie"

Sporty walki
24. edycja Projektu Wojownik. "Sztuki walki układają półki w głowie"
fot. Polsat Sport
Za nami już 24. edycja "Projektu Wojownik".

Za nami 24. edycja "Projeku Wojownik", którego gościem specjalnym był mistrz Babilon MMA, Daniel Skibiński. W naszym magazynie sportów walki "Koloseum" przedstawiliśmy reportaż z tego wydarzenia.

- Znajdujemy się w Słupsku, w 7. Brygadzie Obrony Wybrzeża. To 24. edycja Projektu Wojownik. Do prowadzenia zajęć zawsze staramy się dobierać osoby, które są rozpoznawalne, są mistrzami w swojej dyscyplinie sportu. W tym przypadku był to Daniel Skibiński - mistrz Babilon MMA. Jest zawodnikiem wszechstronnym, aczkolwiek wywodzi się z zapasów. - Projekt Wojownik od samego początku był dedykowany dla weteranów, żołnierzy, którzy potrzebują takich spotkań, integracji w swoim środowisku, odreagowania, które przywieźli ze sobą z Iraku czy Afganistanu - zaznaczył płk. Szczepan Głuszczak.

 

Jakie wrażenie towarzyszyły Skibińskiemu podczas spotkania z uczestnikami "Projektu Wojownik"? - Hasło promujące "Projekt Wojownik", czyli "walkę mamy we krwi", jest widoczne wśród uczestników tego projektu. Bardzo chętnie rywalizują. Miałem przygotowanych kilka wariantów treningowych, gdyż nie wiedziałem na jakim poziomie będzie ta grupa. Była ona mocno zróżnicowana, dlatego z tych programów wybrałem poszczególne elementy. Myślę, że uczestnicy byli zadowoleni, podobnie jak ja z ich podejścia, frekwencji. Bardzo fajnie prowadziło mi się te zajęcia - przyznał Skibiński.

 

Zobacz także: Daniel Rutkowski zostanie przy boksie? „Chcę spróbować raz jeszcze”

 

Każdy z uczestników tego projektu zaznacza, że jest on niesamowicie potrzebny nie tylko pod względem fizycznym, ale również psychologicznym. - Spotykamy się tutaj - wojownicy, weterani, również rodziny poległych żołnierzy, aby wspólnie spędzić czas, porozmawiać, poćwiczyć, wyrzucić z siebie te emocje i czegoś nowego się nauczyć - powiedział Andrzej Błażys. - Uczymy się również walki wręcz przy użyciu broni, ale nie tylko. Kiedy tej broni nam zabraknie, to nasze kończyny są w stanie nam pomóc jak najbardziej i tego przeciwnika przezwyciężyć - powiedziała szer. Monika Opak.

 

To już 24. edycja "Projektu Wojownik". Świadczy to o tym, że zbiera on dużo pochlebnych recenzji i można spodziewać się kolejnych już w niedalekiej przyszłości. - Każdy, który brał udział w tym projekcie, mówi o nim pozytywnie. Nie spotkałem się z osobą, która mówiłaby o nim źle. Każdy zawsze czeka na kolejny projekt, żeby móc się spotkać, porozmawiać. Sztuki walki układają wszystkie "półki" w głowie - przyznał plutonowy Dariusz Świca. - "Projekt wojownik" sprawdza się niesamowicie, ponieważ ten stres, który nas spotyka na co dzień, w pracy, w życiu rodzinnym, możemy wyładować go na macie - rzekł st. kpr. Damian Drożdżyński.

 

Daniel Skibiński jest mistrzem Europy w grapplingu NO-GI, wicemistrzem świata, mistrzem Wielkiej Brytanii a także zwycięzcą programu reality-show „MMaster”. W 2018 roku wywalczył mistrzostwo jednej z największych polskich federacji mieszanych sztuk walki Babilon MMA i według portalu Ranking MMARocks, zajmuje drugie miejsce w polskim rankingu wagi półśredniej.

 

 

Reportaż o "Projekcie Wojownik" w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze