Billy Joe Saunders ukarany za pozorowanie tolerowania przemocy domowej

Sporty walki
Billy Joe Saunders ukarany za pozorowanie tolerowania przemocy domowej
fot. PAP
Billy Joe Saunders ukarany za pozorowanie tolerowania przemocy domowej.

Brytyjski bokser Billy Joe Saunders - mistrz świata WBO w wadze super średniej - zapłaci 15 tysięcy funtów grzywny za pozorowanie tolerowania przemocy domowej. Pieniądze będzie musiał przekazać organizacjom charytatywnym.

W marcu, tuż po wybuchu pandemii koronawirusa, pięściarz opublikował w mediach społecznościowych bulwersujący film. Uderzając w worek treningowy doradzał mężczyznom, w jaki sposób trafiać swoje partnerki, gdyby doszło do jakiejś kłótni w czasie pandemii.

 

Mistrz świata przyznał, że popełnił wtedy "głupi błąd", a jego promotor Eddie Hearn nazwał nagranie "idiotycznym". Pięściarz był również ostro krytykowany przez organizacje dobroczynne zajmujące się przemocą domową.

 

Już kilka miesięcy temu bokser przekazał 25 tys. dla organizacji zajmujących się pomocą ofiarom przemocy domowej.

 

Zobacz także: Kostyra: Czy objawi się polski Collard? Od zapchajdziury do bohatera

 

Komisja kontroli w brytyjskiej federacji (BBBofC) uznała Saundersa winnego niewłaściwego postępowania i ukarała grzywną w wysokości 15 tys. funtów. Bokser musi przekazać pieniądze na cele dobroczynne. Jednocześnie dodano, że może wrócić na ring, bowiem jego licencja została odwieszona. Do tej pory wygrał wszystkie 29 walk, w tym 14 przed czasem.

AgB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie