Drugi mecz Polska - Niemcy. Transmisja w Polsacie Sport

Mecze Polska - Niemcy odbywają się bez udziału publiczności

Czas na drugi towarzyski mecz Polska - Niemcy w Zielonej Górze. Polscy siatkarze po środowej wygranej 3:2 po raz kolejny sprawdzą swoją formę w starciu z wymagającym rywalem. Transmisja meczu Polska - Niemcy w Polsacie Sport.

Polscy kibice czekali na mecz reprezentacji siatkarzy od 15 października ubiegłego roku, czyli od ostatniego spotkania Pucharu Świata 2019. Pierwsze spotkanie po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa biało-czerwoni rozpoczęli w mocno eksperymentalnym składzie: Fabian Drzyzga, Maciej Muzaj, Jan Nowakowski, Norbert Huber, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek – Damian Wojtaszek (libero).

Pierwszy punkt meczu i reprezentacji Polski w 2020 roku zdobył efektownym atakiem Muzaj. W kolejnych akcjach było już gorzej i przyjezdni szybko uzyskali wyraźną przewagę. Pierwszego seta wygrali do 18, by po zaciętej walce w drugiej odsłonie również przechylić szalę na swoją korzyść.

Po dwóch przegranych setach trener Vital Heynen wymienił prawie całą szóstkę, z wyjątkiem Hubera. Z takimi zawodnikami jak Bartosz Kurek, Wilfredo Leon czy Bartosz Bednorz siła ofensywna gospodarzy znacznie wzrosła, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku. Polacy wygrali gładko trzecią partię, by z delikatnymi problemami zapisać na swoje konto również czwartą odsłonę. Swoją wyższość biało-czerwoni udowodnili w tie-breaku i wygrali cały mecz 3:2.

- Gra o punkty i walka to coś niesamowitego, myślę, że każdy z nas czerpie ogromną radość. Najważniejsze, że wszyscy jesteśmy zdrowi i możemy cieszyć się siatkówką. Mam nadzieję, że będzie tak do następnego zgrupowania - powiedział po meczu Bednorz, dla którego był to powrót do kadry Vitala Heynena.

W czwartek w Zielonej Górze Polaków czeka kolejne starcie z zachodnimi sąsiadami. Heynen zapowiedział, że w drugim meczu towarzyskim zobaczymy na parkiecie kolejnych siatkarzy. - Pięciu zawodników, którzy w środę w ogóle nie pojawią się na boisku, zaprezentuje się w czwartek - powiedział belgijski szkoleniowiec.

Transmisja drugiego towarzyskiego meczu Polska - Niemcy w czwartek w Polsacie Sport. Początek studia o godzinie 17:00, a pierwsza piłka o 18:00. Mecz ponownie skomentują Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.