Jorge Felix rozchwytywany. Piłkarz Piasta Gliwice ma... 30 ofert!

Piłka nożna
Jorge Felix rozchwytywany. Piłkarz Piasta Gliwice ma... 30 ofert!
Fot. PAP
Gwiazda Piasta Gliwice Jorge Felix wciąż nie zdradził, jaka będzie jego przyszłość.

Gwiazda Piasta Gliwice Jorge Felix wciąż nie zdradził, jaka będzie jego przyszłość. Najlepszy obecnie piłkarz PKO BP Ekstraklasy ma kilkadziesiąt ofert z całego świata. Najbliżej pozyskania Felixa są szejkowie z jednego z krajów arabskich.

Wciąż nie wiadomo, gdzie w przyszłym sezonie zagra najlepszy obecnie piłkarz PKO BP Ekstraklasy, czyli Jorge Felix. 28-letni napastnik Piasta Gliwice zaprezentował się w tym sezonie ze znakomitej strony i nie może narzekać na zainteresowanie innych klubów. Szczególnie, że jego kontrakt z trzecim zespołem Ekstraklasy dobiegł końca i Felix jest do wzięcia za darmo. Sam zawodnik uchylił jednak rąbka tajemnicy. 

 

"Na tym etapie nie wykluczam żadnego scenariusza. Na brak zainteresowania nie mogę narzekać. Pierwszy raz przekonałem się o tym podczas ubiegłorocznej gali ekstraklasy, na której świetnie się bawiłem, a dzień później w marynarce znalazłem kilka wizytówek dyrektorów sportowych zespołów z Ekstraklasy. Wiem, że mój agent swego czasu rozmawiał z Legią, która jest jedną z zainteresowanych mną drużyn, ale teraz mam na stole około 5–10 ofert potwierdzonych już na piśmie, a kolejnych 20 klubów zgłaszało zainteresowanie ustnie, przekonując mnie za pomocą wielu różnych rzeczy" - powiedział w "Przeglądzie Sportowym" hiszpański piłkarz. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Legia Warszawa chce pozyskać Denisa Alibeca? Transfer wciąż jest możliwy.

 

Felixa, poza wspomnianą Legią Warszawa, chcą pozyskać także inne europejskie kluby, a także zespoły ze Stanów Zjednoczonych czy Korei Południowej. Najbliżej pozyskania zawodnika są natomiast szejkowie z jednego z krajów arabskich. Zdaniem "Sportu" Arabowie oferują Felixowi aż 800 tys. euro rocznie! Tyle z pewnością nie zapłaci mu żaden klub ligi polskiej. 

 

Na łamach „Gazety Wyborczej” Waldemar Fornalik stwierdził niedawno: „Kiedy słyszę o kwotach, które padają, to myślę, że Jorge nie zostanie. Gdyby tak się stało, byłbym odrobinę zdziwiony. Jeśli piłkarz dostanie ofertę wielokrotnie wyższą niż w Piaście, a nie ukrywam, że Felix dostał naprawdę świetną ofertę, to odejdzie. Nie mamy na to wpływu”. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Numer Jude’a Bellinghama z Birmingham City zastrzeżony. 

 

"Nie podpisałem jeszcze żadnego kontraktu, ale – prawdę mówiąc – chciałbym to szybko zrobić. Cenię sobie spokój, całe to zamieszanie mnie męczy. Dziennie dostaję mnóstwo telefonów, czy rzeczywiście idę do klubu X, czy może jednak wybiorę Y, a potem na te same pytania odpowiadać musi moja dziewczyna. To z jednej strony miłe, że ludzie o mnie zabiegają, ale z drugiej niełatwe. Fajnie byłoby dostać ofertę, z której mógłbym skorzystać bez zastanowienia i zakończyć to zamieszanie" - stwierdził Felix, który w tym sezonie rozegrał 33 mecze w PKO BP Ekstraklasie, zdobył 16 bramek i zanotował cztery asysty. 

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze