Klub Artura Sobiecha coraz bliżej awansu! Kolejny gol Polaka

Polski napastnik Artur Sobiech zdobył ważnego gola w zremisowanym 3:3 meczu Fatih Karagumruk.

Polski napastnik Artur Sobiech zdobył ważnego gola w zremisowanym 3:3 meczu Fatih Karagumruk z Akhisar Belediyespor w pierwszym półfinale baraży o awans do tureckiej Super Lig. W tym sezonie Sobiech zanotował już siedem trafień.

Napastnik Artur Sobiech po raz kolejny trafił do siatki w meczu drugiej ligi tureckiej. Gol strzelony w rywalizacji Fatih Karagumruk z Akhisar Belediyespor pozwolił drużynie Polaka zremisować w pierwszym spotkaniu barażów o awans do Super Lig.

W środowym meczu Sobiech spędził na boisku 90 minut. Do siatki trafił po przerwie, w 58 minucie, gdy na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. Bramki dla Fatih Karagumruk zdobyli także Erik Sabo i Koray Altinay. Mecz zakończył się remisem 3:3.

Rewanż zostanie rozegrany w mieście Akhisar 26 lipca o godz. 20:00. Zwycięzca dwumeczu zagra w finale z wygranym drugiego barażu: Adaną Demirspor lub Bursasporem.

Artur Sobiech został piłkarzem występującego w tureckiej drugiej lidze Fatih Karagumruk w połowie stycznia. 30-letni napastnik w barwach nowej drużyny piętnastokrotnie wystąpił w rozgrywkach tamtejszej 1.Lig i imponuje formą. Zdobył już siedem bramek i zanotował jedną asystę.

Wcześniej piłkarz występował w Lechii Gdańsk. Strzelił m.in. jedynego gola w finałowym meczu Totolotek Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok. Z kolei w rundzie jesiennej obecnych rozgrywek PKO BP Ekstraklasy w 18 spotkaniach zanotował sześć trafień.

Portal Transfermarkt.de obecnie wycenia Sobiecha na 500 tys. euro.