Mistrz olimpijski przedłuża karierę do igrzysk w Tokio

Inne
Mistrz olimpijski przedłuża karierę do igrzysk w Tokio
Fot. PAP
Ronald Rauhe wystartuje w szóstych igrzyskach w swojej karierze.

Przesunięcie igrzysk w Tokio na 2021 rok sprawiło, że mistrz olimpijski z Aten w kajakarstwie Niemiec Ronald Rauhe zdecydował się przedłużyć karierę do zawodów w Japonii – poinformowały niemieckie media. W październiku skończy 39 lat.

„Wszystko dokładnie przemyślałem i mam jasny cel: będę przygotowywał się do startu w Tokio” – stwierdził utytułowany zawodnik, dodając, że ma zabezpieczenie finansowe m.in. z Bundeswehry.

 

Pandemia koronawirusa wymusiła przełożenie IO w Tokio z 2020 na 2021 i tym samym przedłużenie karier przez wielu sportowców. Jednym z nich jest Rauhe, dla którego igrzyska w japońskiej stolicy będą szóstymi. Debiutował w 2000 roku w Sydney, gdzie z Timem Wieskoetterem zdobyli brązowy medal w K-2 na 500 metrów.

 

Zobacz też: Michael Norman przebiegł 100 metrów w 9,86

 

Cztery lata później w Atenach Rauhe zwyciężył w tej konkurencji, zaś w 2008 roku w Pekinie zajął drugie miejsce. Czwarty medal olimpijski wywalczył w Rio de Janeiro (2016) – brązowy w K-1 na 200 m.

 

Słynny niemiecki kajakarz jest multimedalistą MŚ i ME. Kilka tygodni po igrzyskach w Tokio będzie świętował 40. urodziny.

MTu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze