Niemcy zrezygnowali z organizacji wyścigu F1 w tym sezonie

Moto
Niemcy zrezygnowali z organizacji wyścigu F1 w tym sezonie
fot. PAP
W ubiegłorocznym wyścigu w Niemczech triumfował Max Verstappen.

Kierownictwo toru wyścigowego Hockenheimring w wydanym w czwartek oświadczeniu potwierdziło, że z powodu obowiązujących w Niemczech restrykcji związanych z pandemią koronawirusa, definitywnie zrezygnowało ze starań o organizację jednej z rund mistrzostw świata Formuły 1.

Władze Hockenheimringu dość negocjowały z promotorem F1 Liberty Media zgodę na przeprowadzenie rundy mistrzostw świata w październiku. Warunkiem było otrzymanie zgody na to, aby na trybunach, przy zachowaniu przewidzianego przepisami dystansu społecznego, mogli zasiąść kibice.

 

Jednak władze Badenii-Wirtembergii nie planują złagodzenia obowiązujących przepisów, w tej sytuacji runda F1 przy pustych trybunach mogła się dla organizatora zakończyć krachem finansowym.

 

Zobacz także: Dwa pozytywne wyniki testów na koronawirusa w Formule 1

 

Jak powiedział dyrektor wykonawczy toru Jorn Teske, argument finansowy był jednym z najważniejszych przy podejmowaniu decyzji o organizacji rundy F1.

 

- Na tor przy obecnych przepisach może wejść około 500 kibiców. W tej sytuacji, gdy w innych krajach przepisy nie są aż tak bardzo rygorystyczne, mogliśmy tylko zrezygnować - podkreślił Teske, dodając, że po ustaniu zagrożenia, być może już w 2021 roku oferta Hockenheim będzie nadal aktualna.

 

W tej sytuacji rosną szansę na to, że być może Liberty Media zdecyduje się o przyznaniu jednej z tegorocznych rund na torze Nurburgring w Nadrenii-Palatynacie, gdzie ograniczenia dotyczące organizacji widowisk masowych są mniej rygorystyczne.

 

Po trzech rozegranych w 2020 rundach F1 liderem jest obrońca tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton z zespołu Mercedes.

 

Aktualnie obowiązujący kalendarz F1 przewiduje, że po trzech już rozegranych wyścigach - dwóch w Austrii i jednym na Węgrzech, odbędzie się ich jeszcze siedem.

 

Aktualnie obowiązujący kalendarz MŚ F1 2020: 

 2 sierpnia   - GP Wielkiej Brytanii (Silverstone)
 9 sierpnia   - jubileuszowa GP Formuły 1 (Silverstone)
16 sierpnia   - GP Hiszpanii (Barcelona)
30 sierpnia   - GP Belgii (Stavelot)
 6 września   - GP Włoch (Monza)
13 września   - GP Toskanii Ferrari 1000 (Mugello)
27 września   - GP Rosji (Soczi)
AgB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie