Polskie siatkarki poznały rywalki w mistrzostwach Europy U–19

Siatkówka
Polskie siatkarki poznały rywalki w mistrzostwach Europy U–19
fot. Cyfrasport
Trener Wiesław Popik

Polskie siatkarki poznały rywalki w fazie grupowej mistrzostw Europy juniorek U–19. Turniej zostanie rozegrany w dniach 22–30 sierpnia w Bośni i Hercegowinie (Zenica) oraz Chorwacji (Osijek).

Losowanie odbyło się w Luksemburgu. Biało-czerwone zagrają w grupie I i zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną, Włochami, Serbią, Słowacją oraz Białorusią. W grupie II będą natomiast rywalizowały reprezentacje Chorwacji, Rosji, Turcji, Niemiec, Bułgarii i Francji.

 

Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do półfinału. Drużyny z miejsc 3–4 zagrają o pozycje 5–8 w końcowej klasyfikacji. Mistrz i wicemistrz kontynentu awansuje do przyszłorocznych mistrzostw świata.

 

Reprezentacja Polski U–19 pod wodzą trenera Wiesława Popika od kilku tygodni przygotowuje się do czempionatu i ma za sobą kolejne zgrupowania. Polki do ME U–19 awansowały z rankingu, w którym zajmują dziesiąte miejsce.

 

Poprzednie mistrzostwa Europy siatkarek U–19 rozegrano we wrześniu 2018 roku w Albanii. Reprezentantki Polski zdobyły brązowy medal, po pokonaniu w meczu o 3. miejsce Turcji 3:2. Tytuł wywalczyły Włoszki, które w starciu o złoto ograły Rosję 3:2.

 

Polskie siatkarki z medalem ME! Tie-break tym razem zwycięski

 

Przypomnijmy, że w drużynie, którą prowadził trener Waldemar Kawka, grały m.in. Magdalena Stysiak i Zuzanna Górecka, które obecnie grają w pierwszej reprezentacji. Stysiak otrzymała wówczas nagrodę dla najlepszej atakującej turnieju, a nagrodę dla najlepszej przyjmującej odebrała Oliwia Bałuk.

 

Podział na grupy ME juniorek w siatkówce 2020:

 

Grupa I: Bosnia i Herzegowina, Włochy, Serbia, Słowacja, Białoruś, Polska
Grupa II: Chorwacja, Rosja, Turcja, Niemcy, Bułgaria, Francja.

RM, Polsat Sport, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie