Vital Heynen znów zaskoczył. Złożył swoim zawodnikom niecodzienną propozycję

Siatkówka
Vital Heynen znów zaskoczył. Złożył swoim zawodnikom niecodzienną propozycję
fot. Cyfrasport
Vital Heynen znów zaskoczył. Złożył swoim zawodnikom niecodzienną propozycję.

- Bałbym się wchodzić w kwestie taktyczne w czasie meczu – mówił środkowy Jakub Kochanowski przed drugim sparingiem z Niemcami. Vital Heynen był zaskoczony. - Jeśli Kuba czuje, że chciałby przygotować spotkanie, na przykład przeciwko Estonii, nie ma problemu – zapewnił z poważną miną.

O czym można porozmawiać z polskim szkoleniowcem? Praktycznie o wszystkim. Heynen to bardzo otwarta osoba, skora do dyskusji – mówili polscy siatkarze.

 

- Najczęściej na słynnych walk and talk, gdy bierze na prywatną rozmowę, można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i to samo powiedzieć - wszystko bez konsekwencji – opowiadał Kochanowski.

 

Istnieje jednak pewna kwestia, której obawiają się polscy reprezentanci. To ingerowanie w taktykę trenera w czasie meczu. Potwierdził to zarówno Kochanowski, jak i rozgrywający Fabian Drzyzga.

 

- Bałbym się wchodzić w kwestie taktyczne w czasie meczu – mówił środkowy. 

 

- Nawet mi w trakcie spotkania brakowałoby odwagi - wtórował mu Drzyzga.

 

Zobacz także: Wilfredo Leon uczy Bartosza Bednorza języka rosyjskiego

 

Co na to wszystko Heynen?

 

- Jeśli chcą ze mną porozmawiać, zawsze posłucham. Jeśli Kochanowski czuje, że chce przygotować spotkanie, na przykład przeciwko Estonii, nie ma problemu – mówił z całkowicie poważną miną. 

 

Sparingi z Estończykami zbliżają się wielkimi krokami. Polacy rozegrają je zaledwie kilka dni po spotkaniach z reprezentacją Niemiec: w najbliższą niedzielę i poniedziałek 26–27 lipca.

 

Całość w załączonym materiale wideo.

 

AgB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie