Złamie granicę 43 sekund? Słynny lekkoatleta chce przejść do historii

Inne
Złamie granicę 43 sekund? Słynny lekkoatleta chce przejść do historii
fot. PAP
Wayde van Niekerk chce zostać pierwszym zawodnikiem, który "złamie" granicę 43 sekund na 400 m.

Wayde van Niekerk, mistrz olimpijski i rekordzista świata w biegu na 400 m, zapowiedział, że chce zostać pierwszym zawodnikiem, który „złamie” granicę 43 sekund. Południowoafrykański lekkoatleta wraca do sportu po długiej przerwie spowodowanej kontuzją.

– Czas poniżej 43 sekund jest dla mnie zdecydowanie priorytetem, lecz chcę biegać jeszcze szybciej – przyznał van Niekerk, który w finale igrzysk w Rio de Janeiro pokonał okrążenie w 43,03.

 

Pod koniec lutego, po dwóch i pół roku przerwy spowodowanej kontuzją, dwukrotny mistrz świata na 400 m wygrał rywalizację na 200 m podczas mityngu w Bloemfontein. Ale niedługo później wybuchła pandemia koronawirusa i niemal cały sport się zatrzymał. Ponownie musiał pauzować.

 

Zobacz też: Paweł Fajdek: Chciałbym zostać na Śląsku do końca kariery

 

– Już za mną okres, w którym wystarczająco wycierpiałem. Teraz pragnę zwyciężać – dodał van Niekerk, który poważnej kontuzji kolana - zerwał więzadła i uszkodził chrząstkę – doznał jesienią 2017. Stało się w trakcie pokazowego meczu rugby. Musiał przejść operację, a proces rehabilitacji ciągle się przedłużał.

 

– Żałuję, że zgodziłem się zagrać po ośmiu latach bez dotykania piłki. To była najgorsza i głupia decyzja – podkreślił 28-letni sportowiec z RPA.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze