Legenda Asseco Resovii zadebiutuje w nowej roli!

Siatkówka
Legenda Asseco Resovii zadebiutuje w nowej roli!
fot. Cyfrasport
Olieg Achrem przez wiele lat grał w barwach Asseco Resovii.

Sobotni turniej PreZero Grand Prix w Krakowie nie tylko zainauguruje zmagania siatkarzy w tej imprezie, ale będzie również okazją do niezwykłego debiutu. W roli trenera Asseco Resovii zadebiutuje Olieg Achrem, który w przeszłości przez wiele lat był siatkarzem tego klubu.

Pierwszy turniej PreZero Grand Prix zorganizowany przez PLS zostanie rozegrany w Krakowie. Wystąpią w nim cztery drużyny: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, GKS Katowice i Asseco Resovia oraz BBTS Bielsko-Biała.

 

ZAKSA, Resovia, GKS i BBTS! Terminarz i plan transmisji turnieju PreZero Grand Prix siatkarzy

 

Podczas tej imprezy w barwach Asseco Resovii zobaczymy Bartłomieja Krulickiego, Bartosza Mariańskiego, Pawła Woickiego oraz Nicolasa Szerszenia. Doświadczonych zawodników znanych z parkietów PlusLigi wspierać będą juniorzy AKS Rzeszów. W roli trenera zadebiutuje Olieg Achrem, którego wspierał będzie Jacek Podpora z AKS Rzeszów.

 

Achrem to legenda klubu z Rzeszowa, ma za sobą siedem sezonów gry w Asseco Resovii (2009–16), do której wrócił w styczniu 2020 roku. Był kapitanem ekipy z Rzeszowa, z którą zdobył siedem medali mistrzostw Polski, w tym trzy złote (2012, 2013, 2015). Na parkietach PlusLigi białoruski przyjmujący z polskim obywatelstwem występował również w Aluron Virtu Warcie Zawiercie (2018–19). W maju 37-latek ogłosił zakończenie sportowej kariery.

 

Jak się szybko okazało, nie oznaczało to końca współpracy Achrema z Asseco Resovią. Przyjął on propozycję klubu i został jednym z asystentów nowego trenera "Pasów" Alberto Giulianiego. Podczas plażowego turnieju PreZero Grand Prix w Krakowie będzie miał okazję zaprezentować się w roli pierwszego szkoleniowca. Jak poradzi sobie w tej roli? Transmisje sobotniej imprezy będzie można śledzić na sportowych antenach Polsatu.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie