Oświadczenie Lechii tuż przed finałem! Autokar z pracownikami klubu zawrócony do Gdańska

Piłka nożna
Oświadczenie Lechii tuż przed finałem! Autokar z pracownikami klubu zawrócony do Gdańska
fot. CyfraSport
Fragment treningu Lechii

Lechia Gdańsk wydała oświadczenie w związku z informacjami medialnymi o zawróceniu autokaru, w którym znajdowali się m. in. pracownicy klubu, w tym zawodnicy, którzy nie znaleźli się w kadrze meczowej. Klub z Gdańska potwierdził, że pojazd został zawrócony z drogi do Lublina, gdzie Lechia zmierzy się z Cracovią w meczu o Totolotek Puchar Polski.

Lechia gra o Puchar Polski po raz drugi z rzędu. Przed rokiem na PGE Narodowym gdańszczanie wywalczyli drugie trofeum w historii klubu, wygrywając z Jagiellonią. W tym sezonie piłkarze Piotra Stokowca bronią więc pucharu. Spotkanie finałowe tym razem zostanie jednak rozegrane w innym anturażu. W związku z pandemią koronawirusa finał został przeniesiony do Lublina.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kowalski: Jeśli Cracovia nie zdobędzie Pucharu Polski, zostanie największym przegranym sezonu

 

Właśnie z drogi do stolicy województwa lubelskiego zawróceni zostali członkowie rodzin oraz pracownicy Lechii, którzy podróżowali na finał autokarem. Gdański klub wydał już nawet oświadczenie w tej sprawie, w którym jest napisane: - W związku z pojawiającymi się informacjami o przerwaniu podróży autokaru, którym podróżowały rodziny zawodników oraz pracownicy i współpracownicy naszego klubu, Lechia Gdańsk potwierdza, że ze względów bezpieczeństwa zdecydowała się na zawrócenie autokaru do Gdańska - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Lechii.

 

 

- Powodem takiej decyzji była telefoniczna informacja przekazana jednemu z podróżujących przez SANEPiD. Osoba ta została poinformowana, że 9 dni wcześniej miała kontakt z osobą, u której następnie stwierdzono COVID-19. Inspektor Sanitarny po wywiadzie telefonicznym uznał, że charakter kontaktu nie stanowił podstawy do podjęcia decyzji o objęciu tej osoby kwarantanną. Osoba ta bezpośrednio po rozmowie z SANEPiD-em skontaktowała się z zarządem klubu - napisano w dalszej części oświadczenia.

 

W oficjalnym komunikacie Lechia poinformowała również, że inne osoby z autokaru mogły ruszyć w dalszą podróż i obejrzeć finał, ale nie zdecydowano się na taki krok.

 

- Mimo potwierdzenia przez SANEPiD, że wszystkie osoby znajdujące się w autokarze mogą kontynuować podróż i zasiąść na trybunach Areny Lublin podczas finału Pucharu Polski, zarząd klubu zdecydował, aby - dla absolutnej pewności bezpieczeństwa zawodników i kibiców - wszystkie osoby podróżujące tym autokarem wróciły do domów. Jednocześnie podkreślamy, że osoba, która miała styczność z osobą zakażoną, nie miała bezpośredniego kontaktu z piłkarzami - dodano.

 

Mecz Cracovia - Lechia rozpocznie się o godzinie 20:00. Transmisja meczu w Polsacie Sport.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze