"Selekcja na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021 już się rozpoczęła"

Siatkówka
"Selekcja na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021 już się rozpoczęła"
Fot. PAP
Polska reprezentacja siatkarzy rozegrała dwa mecze towarzyskie z reprezentacją Niemiec.

Po długiej przerwie reprezentacja Polski siatkarzy ma za sobą dwa oficjalne spotkania towarzyskie. W Zielonej Górze podopieczni Vitala Heynena dwukrotnie wygrali z kardą Niemiec (3:2 i 3:1). Ekspert Polsatu Sport Łukasz Kadziewicz i dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Kamil Drąg podsumowali oba spotkania. - Te mecze dają sporo materiałów do przeanalizowania dla sztabu i trenera. Można powiedzieć, że selekcja na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021 już się rozpoczęła - powiedział Drąg.

Zobacz także: Łukasz Kadziewicz: Atmosfera w reprezentacji Polski jest sielsko-anielska

 

- W skali globalnej, międzynarodowej i europejskiej na pewno jesteśmy tym krajem, który wprowadza nowe trendy. Meczami reprezentacji warto było pokazać, że siatkówka w Polsce to dużo więcej niż sport, to wartości, które warto przekazywać kibicom. Nawet kino samochodowe pod halą było wypełnione. Bardzo fajny event i żałuję, że odbył się bez fanów w hali. Sportowo, Heynen dał jasny sygnał po spotkaniach z Niemcami, że był sens zorganizowania zgrupowań kadry. Każdy zawodnik podkreślał - jest miło, przyjemnie, ale z tyłu głowy czujemy rywalizację, bo za 365 dni startują igrzyska w Tokio. Vital nawet jak nie patrzy, to wie co się dzieje, czuje pod skórą. Jak nie sportowo to charakterologicznie dobiera swoich zawodników do drużyny. Mecze z Niemcami, a niedługo Estończykami będziemy długo wspominać - podsumował Kadziewicz.

 

Zobacz także: Drugie zwycięstwo polskich siatkarzy w towarzyskim starciu z Niemcami

 

Kamil Drąg dziennikarz "Przeglądu Sportowego" nie ukrywa, że mecze biało-czerwonych z reprezentacją Niemiec są historyczne i wyjątkowe, biorąc pod uwagę okoliczności.

 

- Rzeczywiście bardzo dobrze, że się odbyły te mecze, bo to jest taki mały sygnał, że powoli wracamy do normalności. Zmian w trakcie obu spotkań z reprezentacją Niemiec było sporo, ale tego się mogliśmy spodziewać. Heynen zapowiedział też, że da pograć wszystkim zawodnikom. Oba mecze dają sporo materiałów do przeanalizowania dla sztabu i trenera. W pierwszym meczu dużym wydarzeniem było pojawienie się jednocześnie na parkiecie Bartosza Bednorza i Wilfredo Leona. Trudno w to uwierzyć, ale do tej pory nie grali ramię w ramię w kadrze. Drugi dzień to sprawdzian kolejnych zawodników. Świetnie zaprezentował się Aleksander Śliwka i reszta przyjmujących - skomentował.

 

Wśród nich jest Artur Szalpuk, który w nadchodzącym sezonie PlusLigi wesprze ekipę VERVY Warszawa Orlen Paliwa.

 

- Jest to jeden z siedmiu zawodników, którzy walczą o wyjazd do Tokio. Nie ukrywajmy, że on na ten moment nie jest faworytem. Sam też zdaje sobie z tego sprawę. W wypowiedzi dla Polsatu Sport powiedział, że pewniakami są Michał Kubiak i Leon. Cała pozostała piątka będzie walczyła o te dwa pozostałe miejsca. Będzie to trochę walka na "śmierć i życie", bo stawka jest bardzo wyrównana i każdy ma swoje atuty. Vital wszystko obserwuje, analizuje i zapisuje. To jak funkcjonują w grupie, jak do niej pasują. Można powiedzieć, że selekcja na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021 już się rozpoczęła - zakończył Drąg.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze