Sibiu Tour: Sukces Austriaków. Piotr Brożyna szósty

Inne
Sibiu Tour: Sukces Austriaków. Piotr Brożyna szósty
Fot. PAP
Szósty do mety dojechał Piotr Brożyna (Voster ATS) i taką samą lokatę zajmuje po dwóch odcinkach.

Gregor Muehlberger wygrał pierwszy etap, a jego rodak i kolega z ekipy Bora-Hansgrohe Patrick Konrad zdobył koszulkę lidera wyścigu kolarskiego Sibiu Tour. Szósty do mety dojechał Piotr Brożyna (Voster ATS) i taką samą lokatę zajmuje po dwóch odcinkach.

Etap kończył się na wysokości 2029 m n.p.m. w pobliżu jeziora Balea w Górach Fogaraskich, najwyższym paśmie rumuńskich Karpat. Dwaj Austriacy dojechali tam razem, wyprzedzając o 16 sekund Szwajcara Matteo Badilattiego (Israel Start-Up Nation). Brożyna stracił do zwycięzcy trzy minuty i 20 sekund.

 

W klasyfikacji generalnej Konrad wyprzedza Muehlbergera o trzy sekundy oraz o 53 Badilattiego. Strata Brożyny do lidera wynosi 3.38.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tour de France: Start w Kopenhadze prawdopodobnie w 2022 roku. 

 

Sibiu Tour jest drugim po Dookoła Mazowsza wyścigiem etapowym UCI po czteromiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W Rumunii startują cztery polskie drużyny (CCC Development, Mazowsze Serce Polski, Voster ATS, Wibatech Merx 7R), a łącznie 21 Polaków. W stawce są dwie drużyny World Tour - Bora-Hansgrohe oraz Israel Start-Up Nation.

 

Rywalizacja zakończy się w niedzielę w Sybinie (Sibiu).

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie