Tenisiści i tenisistki w tym roku w Chinach nie zagrają. Turnieje odwołane

Tenis
Tenisiści i tenisistki w tym roku w Chinach nie zagrają. Turnieje odwołane
fot. PAP/EPA
Mimo starań o specjalne traktowanie WTA i ATP nie otrzymały zgody na organizację turniejów w Chinach

Wszystkie zaplanowane jeszcze na ten rok turnieje WTA i ATP w Chinach, łącznie z kończącą sezon imprezą Masters tenisistek - WTA Finals, zostały odwołane. W kraju tym wprowadzono zakaz organizacji międzynarodowych imprez sportowych z powodu pandemii koronawirusa.

Decyzją rządowej agencji odpowiedzialnej za sport w Chinach, którą ogłoszono dwa tygodnie temu, zachowano w tegorocznym kalendarzu wyłącznie imprezy testowe przed igrzyskami zimowymi Pekin 2022. Organizacje ATP i WTA starały się o to, by ich turnieje potraktowano jako wyjątek, ale nie udało im się nakłonić władz kraju do zmiany zdania.

 

- Jesteśmy bardzo rozczarowani, że nasze światowej klasy wydarzenia w Chinach nie odbędą się w tym roku - zaznaczył szef WTA Steve Simon.

 

ZOBACZ TAKŻE: Collins usunięta z obsady cyklu WTT. Złamała zasady

 

W kalendarzu tego cyklu było jeszcze siedem imprez w Państwie Środka, w tym WTA Finals w Shenzen z udziałem ośmiu najlepszych singlistek i debli sezonu. ATP odwołało z kolei cztery turnieje.

 

- Ogłaszamy to z ciężkim sercem. Szanujemy decyzję chińskiego rządu, by robić to, co najlepsze dla kraju w odniesieniu do nieprzewidywalnej obecnie sytuacji na świecie - zaznaczył kierujący organizacją zarządzającą męskim tenisem Andrea Gaudenzi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szczyt formy Hurkacza szykowany jest na tournée po USA

 

Rywalizację w zawodach WTA i ATP wstrzymano z powodu pandemii na początku marca. Kobiety mają wznowić zmagania 3 sierpnia w Palermo. Mężczyźni mieli to zrobić 11 dni później w Waszyngtonie, ale impreza została odwołana. Kolejną w kalendarzu jest Western&Southern Open, które ze względu na koronawirusa zostało w tym sezonie przeniesione z Cincinnati do Nowego Jorku (22-28 sierpnia). 

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie