Tour de France: Start w Kopenhadze prawdopodobnie w 2022 roku

Inne
Tour de France: Start w Kopenhadze prawdopodobnie w 2022 roku
Fot. PAP
Burmistrz Kopenhagi Frank Jensen poinformował, że prowadzi rozmowy z organizatorami Tour de France.

Burmistrz Kopenhagi Frank Jensen poinformował, że prowadzi rozmowy z organizatorami Tour de France na temat przełożenia startu w stolicy Danii największego wyścigu kolarskiego z roku 2021 na 2022.

"Coraz bardziej prawdopodobny jest rok 2022, a coraz mniej 2021" - powiedział Jensen w wywiadzie dla telewizji DR. Jak podkreślił, trudną do pokonania przeszkodą jest kolizja terminu Tour de France z przełożonymi na przyszły rok z powodu pandemii koronawirusa piłkarskimi mistrzostwami Europy, z których cztery mecze mają być rozegrane w Kopenhadze.

 

"Ale nie ma mowy o tym, żeby Tour de France nie powrócił do Kopenhagi, do Danii. Powróci" - zapewnił Jensen, dodając, że jednym z wątków dyskusji z organizatorami TdF jest odszkodowanie za przełożenie przyszłorocznego startu (Grand Depart).

 

ZOBACZ TAKŻE: Świat kolarstwa pożegnał legendę! Pogrzeb Mariana Więckowskiego. 

 

Tour de France miał się rozpocząć w Kopenhadze 2 lipca 2021 roku jazdą indywidualną na czas. Ponadto w Danii planowano dwa etapy 3 i 4 lipca.

 

Według francuskich mediów przyszłoroczna edycja "Wielkiej Pętli" być może wystartuje z Bretanii, gdzie za miesiąc mają się odbyć mistrzostwa Europy.

PAP, seb
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie