Andrea Giani ocenił szanse polskich siatkarzy na igrzyskach olimpijskich

Siatkówka
Andrea Giani ocenił szanse polskich siatkarzy na igrzyskach olimpijskich
fot. Cyfrasport
"Możecie dotrzeć daleko. Czy wygrać turniej? Nie wiem, ale możecie być bardzo wysoko"

Polscy siatkarze rozegrali właśnie dwa mecze towarzyskie z reprezentacją Niemiec i w obu triumfowali. Trener przeciwników Andrea Giani pokusił się o ocenę szans polskich reprezentantów na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich, na których zabraknie naszych zachodnich sąsiadów.

Jak stwierdził w rozmowie na kanale Polskiej Siatkówki, podopieczni Vitala Heynena mają szanse dotrzeć do finału.

 

- Macie doskonałych zawodników, świetnego trenera, doskonale warunki do treningu i gry, ale inne zespoły też są mocne. Turniej olimpijski jest bardzo specyficzny, równie trudny jak mistrzostwa świata. Jest olbrzymia presja i ogromne oczekiwania waszych kibiców. Moim zdaniem możecie dotrzeć daleko. Czy wygrać turniej? Nie wiem, ale możecie być bardzo wysoko – przyznał.

 

Zobacz także: Michał Kubiak zdradził, co było najważniejsze podczas sparingów z Niemcami

 

Mnóstwo ciepłych słów skierował również w stronę Bartosza Bednorza, z którym pracował jako trener we włoskiej Modenie.

 

- To chłopak z ogromnym potencjałem, dobrą techniką i talentem. Mimo tego, że nie dograliśmy ligi do końca, uważam, że w ataku jest na podobnym poziomie, co Leon. Jest naprawdę wyjątkowym zawodnikiem.  Myślę, że w przyszłości będzie bardzo pożytecznym siatkarzem, dobrze zagrywającym, atakującym, przyjmującym i blokującym. Będzie stanowił o sile całej drużyny – chwalił Polaka, który od nowego sezonu będzie bronił barw rosyjskiego Zenitu Kazań.

 

Po dwóch meczach sparingowych z Niemcami, na Polaków czekają kolejne spotkania towarzyskie. W niedzielę i poniedziałek 26-27 lipca siatkarze zmierzą się z reprezentacją Estonii w Łodzi.

  

AgB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze