Znamy datę baraży o ekstraklasę! Wielkie emocje już niedługo

Piłka nożna
Znamy datę baraży o ekstraklasę! Wielkie emocje już niedługo
fot. Cyfrasport
Kto dołączy do Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz PGE FKS Stali Mielec i awansuje do PKO Ekstraklasy?

Wtorek, 28 lipca - to data, na którą zaplanowano dwa spotkania półfinałowe w barażach o awans do PKO Ekstraklasy. Decydujące starcie na wagę przepustki do elity odbędzie się trzy dni później na obiekcie drużyny, która zajęła wyższe miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Wprowadzenie baraży o awans do PKO Ekstraklasy to od tego sezonu nowość na jaką zdecydował się wprowadzić Polski Związek Piłki Nożnej. Zespoły, które po 34. kolejkach zajęły miejsca od trzeciego do szóstego w tabeli, rozgrywają w formacie dwa półfinały (3 z 6, 4 z 5) oraz finał spotkania na wagę przepustki do wyższej klasy rozgrywkowej.

 

Zobacz także: Radomiak Radom może zagrać w PKO BP Ekstraklasie! Otrzymał licencję

 

Przypomnijmy, że bezpośredni awans wywalczyły już ekipy Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz PGE FKS Stali Mielec. W barażach na pewno wystąpią Warta Poznań, Radomiak Radom oraz Miedź Legnica. Nie znamy jeszcze ostatecznej kolejności w "małej tabelce" oraz drużyny, która zajmie ostatnie miejsce na wagę udziału w barażach. O szóstą lokatę walczą jeszcze Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Chrobry Głogów, Puszcza Niepołomice oraz GKS Tychy. W sobotę zostanie rozegrana ostatnia kolejka i wówczas dowiemy się komu będzie dane przedłużyć sezon o co najmniej jedno spotkanie.

 

 

Wiemy jednak, kiedy odbędą się wspomniane baraże. Mecze półfinałowe zostały zaplanowane na 28 lipca, natomiast finał odbędzie się 31 lipca. Gospodarzami półfinałów będą zespoły z miejsc 3-4, a więc Warta Poznań oraz Radomiak Radom.

 

Baraże o PKO Ekstraklasę:

 

Półfinały (28.07):

 

Radomiak Radom - piąty zespół Fortuna 1 Ligi godz. 17:40
Warta Poznań - szósty zespół Fortuna 1 Ligi godz. 20:40

 

Finał: (31.07):

 

Zwycięzcy półfinałów godz. 17:40

 

Mecze barażowe pokażemy na sportowych antenach Polsatu.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze