Formuła 1: Kibice wrócą na trybuny w Portugalii

Moto
Formuła 1: Kibice wrócą na trybuny w Portugalii
Fot. PAP
Fragment toru w Portimao.

Grand Prix Portugalii Formuły 1 odbędzie się z kibicami - zasugerowała minister turystyki tego kraju Rita Marques. Rywalizacja, włączona w piątek do cyklu mistrzostw świata, ma się odbyć w dniach 23-25 października po raz pierwszy na torze w Portimao.

"Pracujemy nad różnymi scenariuszami, z większą lub mniejszą publicznością, w zależności od sytuacji sanitarnej" - oświadczyła Marques.

 

Grand Prix Portugalii powraca do kalendarza Formuły 1 po 24-letniej przerwie. Po raz ostatni wyścig odbył się 22 września 1996 roku w Estoril koło Lizbony. Tor w Portimao w południowej prowincji Algarve został otwarty w 2008 roku i niedawno otrzymał homologację pozwalającą na rozgrywanie wyścigów Formuły 1.

 

 

Jak poinformowała Marques, przed październikowymi zawodami nawierzchnia toru zostanie odnowiona "za kwotę ok. 1,5 mln euro".

 

Dotychczasowe trzy wyścigi - dwa w Spielbergu i jeden w Budapeszcie - odbyły się bez publiczności. Oprócz Portimao, kibice są spodziewani podczas Grand Prix Rosji w Soczi (25-27 września).

 

Zobacz też: Prawda Moto: Podsumowanie GP Węgier

MTu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie