Fortuna 1 liga: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Odra Opole. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna
Fortuna 1 liga: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Odra Opole. Transmisja w Polsacie Sport
fot. CyfraSport
Kapitan Bruk-Betu Piotr Wlazło

Bruk-Bet Termalica Nieciecza zagra z Odrą Opole w ostatniej kolejce Fortuna 1 Ligi. Gospodarze w razie wygranej, zapewnią sobie awans do barażów o Ekstraklasę. Transmisja meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Odra Opole od 17:30 w Polsacie Sport.

W minionym tygodniu trwało ogromne zamieszanie z ekipą Bruk-Betu w roli głównej. Piłkarski Sąd Polubowny uznał bowiem, że Marcin Grabowski, który rozegrał w lipcu 5 spotkań dla "Słoników", wciąż jest graczem Wisły Kraków. Sąd uznał, że Wisła skutecznie przedłużyła kontrakt z Grabowskim, który wygasał 30 czerwca.

 

Zdaniem Grzegorza Rasiaka, menedżera zawodnika, przedłużenie kontraktu nie miało mocy prawnej i 1 lipca Grabowski stał się wolnym zawodnikiem. Grabowski, który wcześniej był wypożyczony do Bruk-Betu, pozostał w Niecieczy i podpisał nową umowę z pierwszoligowcem.

 

Zobacz także: Fortuna 1 Liga: Kto ostatni do barażów? Kto spadnie z ligi jako trzeci?

 

W ekipie z Niecieczy rozegrał w lipcu 5 meczów, w których jego ekipa zdobyła 8 punktów. Zdobycz ta nie zostanie jednak odebrana "Słonikom", które wciąż są na miejscu barażowym. Zwycięstwo z Odrą w 34. kolejce da niecieczanom pewny awans do barażów.

 

Jeśli "Słoniki" jednak zremisują lub przegrają, zostawię kwestię szóstego miejsca w rękach rywali. Tych na placu boju pozostało trzech. Najbliżej niecieczan jest Chrobry Głogów, który traci do wyprzedzającej go ekipy tylko punkt. Dwa punkty za niecieczanami jest inny klub z województwa małopolskiego - Puszcza. Jedyną drużyną, która ma lepszy bilans bezpośrednich meczów przeciwko Bruk-Betowi jest GKS Tychy tracący do ekipy Mariusza Lewandowskiego trzy punkty.

 

Odra Opole nie jest jeszcze pewna utrzymania w Fortuna 1 Lidze, ale tylko kataklizm mógłby odebrać opolanom grę na zapleczu Ekstraklasy w poprzednim sezonie. Odra ma trzy punkty przewagi nad szesnastą Olimpią Grudziądz.

 

Nastroje w Opolu zdecydowanie poprawiły się po czerwcowym wznowieniu rozgrywek. Od tego czasu w 11 spotkaniach Odra zdobyła 19 oczek, co stanowi piąty wynik w lidze. Bruk-Bet Termalica z jednym oczkiem mniej dopisanym w tym okresie plasuje się na 7 lokacie.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze