Fortuna 1 Liga: Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz. Transmisja w Polsacie Sport Premium 2

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz. Transmisja w Polsacie Sport Premium 2
fot. Cyfrasport

W najgorszym położeniu są piłkarze Olimpii Grudziądz, którzy obecnie znajdują się w strefie spadkowej i do utrzymania bezwzględnie potrzebują wygranej. W przypadku porażki bądź remisu na pewno spadną z Fortuna 1 Ligi. Ich rywalem będzie Sandecja, która po wygraniu na własnym stadionie ze Stalą Mielec i Podbeskidziem Bielsko-Biała jest już pewna, że w przyszłym sezonie będzie występować na zapleczu Ekstraklasy. Transmisja meczu Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz w Polsacie Sport Premium 2.

Ligę opuszczą trzy ostatnie drużyny. Dwóch spadkowiczów jest już znanych - ostatnie Wigry Suwałki (26 pkt) i przedostatnia Chojniczanka (30). Trwa zacięta walka - z udziałem aż pięciu drużyn - o uniknięcie 16. miejsca, również oznaczającego degradację.

 

Obecnie tę lokatę zajmuje Olimpia Grudziądz (39 pkt) - ze stratą jednego punktu do bezpiecznej strefy. W sobotę beniaminek podejmie pewną już ligowego bytu Sandecję Nowy Sącz, ale musi patrzeć również na wyniki innych spotkań. Niepewne utrzymania są też GKS Jastrzębie (40 pkt), GKS Bełchatów (40), Zagłębie Sosnowiec (41) i będąca w najlepszej sytuacji z tego grona Odra (42).

 

W tym tygodniu GKS Bełchatów otrzymał ostatecznie licencję na grę w Fortuna 1 Lidze (w Komisji Odwoławczej), jednak następny sezon rozpocznie z dwoma ujemnymi punktami.

 

Kibice z pewnością zastanawiają się, jak do tego spotkania podejdą gracze Sandecji, którzy teraz walczą już tylko o wyższe miejsce w środkowej części tabeli. W rundzie jesiennej ekipa z Nowego Sącza pokonała wówczas Olimpię 3:1. Jaki wynik padnie tym razem? Odpowiedź już niebawem.

 

Transmisja meczu Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz w Polsacie Sport Premium 2. Początek naszej transmisji od godziny 17:30.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze