Fortuna 1 Liga: Warta Poznań, Radomiak Radom, Miedź Legnica i Bruk-Bet Termalica Nieciecza zagrają w barażach o awans

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Warta Poznań, Radomiak Radom, Miedź Legnica i Bruk-Bet Termalica Nieciecza zagrają w barażach o awans
fot. Cyfrasport
Fortuna 1 Liga: Wiemy, kto zagra w barażach.

Ostatni mecz sezonu zasadniczego Fortuna 1 Ligi przyniósł ostateczne rozstrzygnięcia w kwestii uczestników baraży o awans do PKO BP Ekstraklasy. O dostanie się do najwyższej klasy rozgrywkowej zagrają Warta Poznań, Radomiak Radom, Miedź Legnica oraz Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Jeszcze przed ostatnią kolejką gry w barażach pewne były Warta, Radomiak i Miedź, które plasowały się na trzeciej, czwartej i piątej pozycji z bezpieczną przewagą nad rywalami. O ostatnie miejsce premiowane grą w barażach rywalizowały z kolei Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Chrobry Głogów, Puszcza Niepołomice i GKS Tychy.

 

Dzięki wygranej 1:0 z Odrą Opole do grona szczęśliwców dołączył zespół z Niecieczy, który w pierwszym meczu barażowym zmierzy się z Wartą Poznań. 

 

Piłkarze nie będą mieli dużo czasu na odpoczynek, bowiem mecze półfinałowe odbędą się już w najbliższy wtorek 28 lipca.

 

Zobacz także: Odmienił Podbeskidzie w dwa lata. Historia Krzysztofa Brede

 

Zasady baraży

 

Kluby, które zajęły 3. i 6. miejsce w tabeli, rozegrają między sobą jeden mecz, którego gospodarzem będzie zespół, który zajął 3. lokatę w tabeli rozgrywek. Analogicznie - spotkanie pomiędzy 4. i 5. ekipą Fortuna 1 Ligi zostanie rozegrane na stadionie drużyny, która w sezonie zasadniczym była czwarta. Następnie zwycięzcy spotkań zmierzą się w boju, którego gospodarzem będzie klub zajmujący wyższe miejsce w tabeli rozgrywek po sezonie zasadniczym.

 

Pewne awansu do PKO BP Ekstraklasy są już Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Stal Mielec. Po drugiej stronie tabeli znalazły się z kolei Wigry Suwałki, Chojniczanka oraz Olimpia Grudziądz, które kolejny sezon spędzą w II lidze.

 

Baraże o PKO BP Ekstraklasę:

 

Półfinały (28.07):

 

Radomiak Radom - Miedź Legnica godz. 17:40
Warta Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza godz. 20:40

 

Finał: (31.07):

 

Zwycięzcy półfinałów godz. 17:40

AgB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze