Tornado w ringu. Najszybszy nokaut w historii? (WIDEO)

Sporty walki
Tornado w ringu. Najszybszy nokaut w historii? (WIDEO)
Fot. Polsat Sport

Czy to był najszybszy nokaut w historii kobiecego boksu? Jak pisał w korespondencji z USA Przemysław Garczarczyk historycy pewnie będą się sprzeczać, ale te siedem sekund, które kibice zobaczyli w kalifornijskim Indo na pewno wszyscy zapamiętają. Seniesa Estrada dosłownie zmiotła z ringu Mirandę Adkins.

To co zrobiła w ringu Estrada (19-0, 8 KO) robi piorunujące wrażenie. Najlepiej jednak zamiast opisywać jej występ, po prostu go obejrzeć. To było prawdziwe tornado.

 

 

Oczywiście od razu pojawiają się opinie, że Estrada nie powinna walczyć z aż tak słabą rywalką. 42-letnia Miranda Adkins miała na koncie przed tym pojedynkiem zaledwie sześć starć. Pięć z nich wygrała przed czasem, ale z jeszcze słabszymi zawodniczkami – w czterech przypadkach były to debiutantki. Adkins na ring bokserski wyszła po raz pierwszy zaledwie dwa lata temu, ale wiedziała, na co się pisze i nie jest to wina Estrady, że dostała taką rywalkę.

 

28-letnia Amerykanka to wschodząca gwiazda boksu kobiet, który jak kania dżdżu potrzebuje takich spektakularnych zawodniczek i nokautów, bo wciąż dzielą go lata świetlne jeśli chodzi o popularność, liczbę uprawiających, oglądalność, a co za tym idzie stawki za walki.

 

Jeśli chodzi o ten ostatni element – Estrada nie może narzekać. Ze ta siedem sekund, bo tylko tyle to trwało, pięściarka z Los Angeles zainkasowała 75 tysięcy dolarów, co jak na boks kobiet i czasy koronawirusa jest naprawdę godną stawką.

 

ZOBACZ TAKŻE: Panie mocno biją: 5 uderzeń i nokaut w 7 sekund!

 

Po walce Estrada przypomniała też, że jej rywalką miała być dużo młodsza, 24-letnia, dużo lepsza Meksykanka Jacky Calvo (12-5, 1 KO), ale ta złapała kontuzję. Adkins była jedyną, którą chciała przyjąć wyzwanie i za to duże brawa dla zawodniczki z Topeka w stanie Kansas.

 

A my kibice musimy się przyzwyczajać, że w czasach koronawirusa takie szybkie zastępstwa będą się zdarzać. Częściej z powodów pozytywnych testów niż kontuzji.

 

Kolejne bokserskie emocje na antenie Polsatu Sport już w sobotę wieczorem. Od godziny 20.00 transmisja gali Franka Warrena z Londynu. W walce wieczoru starcie gigantów wagi ciężkiej – Anglika, wicemistrza olimpijskiego z Rio de Janeiro Joe’a Joyce’a (10-0, 9 KO) ze wspieranym przez Dariusza „Tygrysa” Michalczewskiego Niemcem Michaelem Wallischem (20-3, 13KO).

Robert Małolepszy, seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie